Dzisiaj, w dobie zanieczyszczonego powietrza, wszechobecnego smogu, dymu tytoniowego, klimatyzacji i przegrzanych pomieszczeń, trudno nam jest zachować odpowiednią higienę nosa.

W efekcie często cierpimy na zespół suchego nosa – denerwującą i przeszkadzającą w życiu codziennym dolegliwość. Jak można sobie z nią poradzić?

Woda morska — zastosowanie w medycynie

Przede wszystkim warto zwrócić się ku naturze. Tam bowiem ukrytych jest wiele substancji, pozornie bardzo prostych, dzisiaj już zapomnianych, które świetnie dają sobie radę z takimi dolegliwościami. Tu ulgę bez wątpienia przyniesie sól morska.

O zdrowotnych właściwościach soli morskiej słyszało już zapewne wiele osób. Niemniej jednak raczej kojarzymy sól morską z kosmetykami. Kąpiele czy peelingi z dodatkiem soli morskiej albo kosmetyki z solą z Morza Martwego doskonale regenerują podrażnioną skórę i nawilżają ją.

Jednak to nie jest jedyne zastosowanie soli morskiej. Jest ona także stosowana jako składnik preparatów przeznaczonych do higieny nosa. Gdzie ją znaleźć i na czym polega jej działanie?

Roztwór soli morskiej — w produktach do higieny nosa

Podstawowym produktem, który zawiera w sobie sól morską jest Rinozine. Preparat ten dostępny jest w postaci maści albo jako spray. Sól morska sprawia, że świetnie udrażnia on nos, redukuje stan zapalny – w szczególności jego komponenty: przekrwienie i obrzęk. Co więcej sól morska powoduje nawilżenie śluzówki nosa i jej następczą regenerację.  Dowiedź się więcej o zastosowaniu roztworu z soli morskiej w produktach Rinozine na stronie http://www.rinozine.pl/skladniki/woda-morska-w-produktach-rinozine-do-nosa/

Kiedy warto sięgnąć po sól morską? Oczywiście we wspomnianym już wyżej syndromie suchego nosa. Jego objawy to uczucie niedrożności, szczególnie rano, po obudzeniu, a ponadto: napady kichania, krwawienia, zaczerwieniona, sucha skóra dookoła nosa oraz nawracające infekcje układu oddechowego. Sól morska może przynieść ukojenie również w stanach zapalnych zatok oraz nieżytach nosa na tle alergicznym.

Roztwór soli morskiej — przeciwwskazania

Kiedy zaś nie możemy sięgnąć po sól morską? Na pewno wówczas, gdy występują objawy nietolerancji. To generalnie jest jednak jedyne przeciwwskazanie. Oczywiście nie jest to dobry preparat jeśli mamy większe rany czy znajdujemy się po operacji w tym miejscu. Warto także pamiętać, że istnieją odrębne preparaty dla dzieci i dorosłych różniące się między sobą składem i sposobem aplikacji.

Na koniec warto jeszcze zdecydowanie podkreślić, że przede wszystkim musimy zniwelować albo chociaż zredukować działanie czynnika, który uszkadza błonę śluzową. A zatem przewietrzmy mieszkanie, wyłączmy klimatyzację, przestańmy palić!

Dodaj komentarz