leczenie lekami homeopatycznymi

Terapia homeopatyczna jest coraz bardziej popularna wśród osób szukających alternatywnych sposobów leczenia. Naturalne preparaty pomagają w pobudzaniu naturalnych procesów samouzdrawiania organizmu, jednocześnie nie lecząc jedynie objawów choroby, a wpływając na cały organizm. Leki homeopatyczne to świetne rozwiązanie dla osób, którym nie pomagają już tradycyjne leki, dlatego warto lepiej poznać ten temat.

Lek homeopatyczny – czym jest i jak działa homeopatia?

Homeopatia to nowoczesna forma medycyny niekonwencjonalne, która opiera się na zasadzie podobieństwa, czyli stwierdzenia, że podobne leczy się podobnym. Polega na podaniu choremu małej dawki substancji leczniczej, która u zdrowej osoby wywołałaby objawy choroby. Substancje użyte w produkcji leków są poddawane dynamizowaniu, które polega na rozcieńczaniu substancji aktywnej w wodzie i wstrząsaniu roztworu. Homeopatia to skuteczny sposób na leczenie różnych schorzeń, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku. Leki homeopatyczne są bezpieczne dla zdrowia i nie wykazują działań uzależniających. Do produkcji leków używa się tylko naturalnych składników, które w żadnym stopniu nie są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Jedynym przeciwskazaniem w stosowaniu homeopatii może być uczulenie na któryś ze składników. Do produkcji homeopatii używa się substancji:

O czym warto pamiętać, stosując homeopatię?

Aby leki homeopatyczne działały skutecznie, warto pamiętać o kilku przyjętych zasadach:

  • Homeopatię powinno przyjmować się jedynie po wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który ustali odpowiednią dawkę leku.
  • Leki homeopatyczne powinno przyjmować się jedynie pod język. Nie można ich przegryzać, ani połykać.
  • Podczas terapii homeopatycznej warto zrezygnować z picia alkoholu, kawy i palenia papierosów.
  • Nie poleca się łączenia homeopatii ze spożywanym posiłkiem. Zaleca się zachowywanie odpowiedniego odstępu czasowego, na przykład przyjmowanie leków pół godziny przed posiłkiem.
  • Częstotliwość przyjmowania homeopatii zależy od stopnia nasilenia objawów choroby. Oznacza to, że im ostrzejsze objawy, tym lek powinien być przyjmowany częściej.
  • Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się na własną rękę odstawiać preparatów homeopatycznych

Tabletki homeopatyczne – rodzaje leków homeopatycznych

Lek homeopatyczny powstaje w różnych postaciach. Najczęściej są to kulki homeopatyczne, krople lub aerozole. Jednak najważniejsza podczas stosowania homeopatii jest świadomość, że są to preparaty w pełni naturalne. Do produkcji leków homeopatycznych wykorzystuje się substancje:

  • Roślinne – są to świeże rośliny z ekologicznych upraw. Zazwyczaj wykorzystuje się całe rośliny, jednak czasem korzysta się jednie z kwiatu lub korzenia. Przykładem homeopatycznego leku roślinnego może być Allium cepa.
  • Mineralne – najczęściej są to sole mineralne, takie jak wapń i związki siarki. Często są zawarte w leku homeopatycznych Hepar sulfur
  • Zwierzęce – surowce pochodzenia zwierzęcego, na przykład jad. Jednym z najbardziej znanych leków homeopatycznych, który zawiera substancje pochodzenia zwierzęcego jest Apis mellifica

Homeopatia – na co mogą pomóc leki homeopatyczne?

Preparaty homeopatyczne charakteryzują się szerokim zakresem działania. Najczęściej są przyjmowane podczas infekcji górnych dróg oddechowych, czyli przy przeziębieniu, zapaleniu zatok, czy grypie. Są również bezpieczne podczas stosowania u dzieci. Działają skutecznie podczas bólu związanego z ząbkowaniem i kolkami niemowlęcymi. Wiele osób stosuje granulki homeopatyczne podczas walki z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak alergia, migrena, czy nadmierny stres. Mogą być również skuteczne podczas chorób wirusowych, na przykład podczas opryszczki, czy ospy wietrznej. Ważne jest odpowiednie dobranie leku homeopatycznego, ponieważ prawidłowo przyjmowany preparat skracają czas trwania choroby i działają uzdrawiająco na cały organizm chorego.

Kulki homeopatyczne – gdzie kupować leki homeopatyczne?

Apteki homeopatyczne oferują wiele naturalnych preparatów, które pomagają w walce z różnymi schorzeniami. Ważne jest, aby wybrać aptekę, która będzie sprzedawała leki homeopatyczne od renomowanych producentów w korzystnej cenie. Takim miejscem jest sklep internetowy https://homeolek.pl/index.html, który sprzedaje dobrą jakościowo homeopatię. W ofercie apteki można znaleźć szeroki wybór preparatów ze szczegółowymi opisami, które dotyczą dawkowania, składu, wskazania leku i czasem możliwych przeciwwskazań. Dodatkowo można znaleźć tam leki w atrakcyjnych i korzystnych cenach.

Dodaj komentarz