Operacja powiększania piersi implantami to poważny zabieg chirurgiczny, dlatego decyzja o jego przeprowadzeniu musi być bardzo przemyślana. Celem takiej procedury jest zwiększenie rozmiaru lub poprawienie kształtu piersi poprzez wszczepienie implantów. Przed przystąpieniem do powiększania piersi musisz się odpowiednio przygotować. Rekonwalescencja po zabiegu też będzie wymagała czasu. Czego się spodziewać w przypadku powiększania piersi implantami? Przeczytaj!

Przygotowanie do powiększania piersi

Pierwszy etap to podjęcie przez pacjentkę decyzji o powiększaniu piersi i konsultacja z lekarzem. Jest to etap, który może trwać całkiem długo. Od marzeń o pięknym biuście, do realizacji czasem jest długa droga. To, że wiesz jakie piersi (ich rozmiar i kształt) ci się podobają, to tylko połowa sukcesu – teraz czas znaleźć chirurga, który wykona zabieg. Pytaj wśród znajomych, sprawdzaj opinie w Internecie, szukaj miejsca, które spełni twoje oczekiwania.  Na szali jest nie tylko twoja uroda, ale przede wszystkim zdrowie. Przed przystąpieniem do operacji możesz udać się na kilka konsultacji z lekarzami. Dzięki temu będziesz mieć większą wiedzę i większy ogląd na różne metody operacyjne. Decyzja nie będzie prosta, dlatego etap ten może potrwać czasem naprawdę długo. Nie spiesz się jednak. Rozwaga i dokładne przemyślenie decyzji w tym aspekcie jest bardzo wskazane.

Powiększanie piersi – konsultacja  z wybranym lekarzem

Przed operacją należy zgłosić się na konsultacje do wybranego lekarza. Przeprowadzi on z pacjentką rozmowę, poprosi o wykonanie badań laboratoryjnych i omówi oczekiwane rezultaty zabiegu. Podczas konsultacji ustalany jest rodzaj implantu oraz jego objętość, która będzie najbardziej odpowiadała oczekiwaniom pacjentki. Następnie zostanie wyznaczony termin operacji. Przed samą operacją powiększania piersi implantami należy przestać palić papierosy i zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Powiększanie piersi – operacja

Zabieg polega na wszczepieniu w piersi implantów silikonowych o pożądanej przez pacjentkę objętości. Podczas operacji lekarz wykonuje nacięcie w okolicy pachwiny, pod piersią lub w okolicy brodawki sutkowej.  Przez wytworzoną lożę wprowadza implant piersi.  Nacięcie jest zazwyczaj niewielkie, obecne techniki umożliwiają pozostawienie bardzo małej blizny po zabiegu powiększania piersi. Implanty mogą być wszczepione pod lub nad mięśniem. Po odpowiednim wszczepieniu implantów, chirurg zszywa nacięcie i zakłada opatrunek.

Rekonwalescencja po powiększaniu piersi implantami

Okres pooperacyjny to czas, kiedy nieuniknione jest, że pacjentka będzie odczuwać ból. Wtedy zażywa się leki przeciwbólowe. Przez pewien czas należy koniecznie nosić specjalny stanik pooperacyjny, który pomaga utrzymać powiększone piersi w odpowiedniej pozycji. Należy również zrezygnować z wysiłku fizycznego, korzystania z sauny, basenu oraz opalania się. Rezultaty zabiegu powiększania piersi będą widoczne natychmiast po operacji, na początku jednak może pojawić się obrzęk.  Całkowity rezultat unormuje się po kilku miesiącach od operacji powiększania piersi.

Dodaj komentarz