jakie zabiegi kosmetyczne wybrac

Kosmetologia to dziedzina zajmująca się pielęgnacją skóry, włosów i paznokci Celem zabiegów kosmetologicznych jest nie tylko poprawa wyglądu, ale również poprawa samopoczucia i zdrowia pacjentów. Na jakie zabiegi warto udać się do salonu kosmetycznego w Lublinie

Na jakie zabiegi pielęgnacyjne warto udać się do salonu kosmetycznego?

Głównym kierunkiem kosmetologii są zabiegi pielęgnacyjne, które pozwalają zadbać o dobrą kondycję skóry. Polecane zabiegi kosmetyczne mające na celu pielęgnację skóry to przede wszystkim:

  • oczyszczanie skóry – przeznaczone do skóry tłustej z tendencją do występowania zaskórników i trądziku. Oczyszczanie polega na usunięciu nadmiaru sebum przyczyniającego się do tworzenia zaskórników i grudek.
  • nawilżenie skóry – zabieg przeznaczony dla skóry suchej i mocno odwodnionej. Celem kuracji jest przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia oraz jędrności skóry. Dodatkowo niweluje on płytkie zmarszczki.
  • regeneracja skóry twarzy – dla cery starzejącej się. Polega na dostarczeniu składników budulcowych  co odżywia skórę twarzy jednocześnie zapewnia ochronę skóry przed wolnymi rodnikami. Pomaga naprawić uszkodzenia, które są efektem fotostarzenia oraz ujędrnia i uelastycznia skórę.
  • terapia kojąca dla skóry wrażliwej – przeznaczona dla skóry naczyniowej i wrażliwej. Redukuje rozszerzone naczynka..

Zabiegi oczyszczające do skóry

Istnieje wiele różnych zabiegów kosmetycznych, które pomagają oczyścić skórę i zachować jej zdrowy wygląd. Niektóre z najpopularniejszych metod oczyszczania skóry to:

  • Zabieg mikrodermabrazji – polega na usuwaniu warstwy zrogowaciałej naskórka. Dzięki niemu skóra staje się bardziej  gładka i lepiej wchłania kosmetyki. Dodatkowo poprawia się jej koloryt.
  • Peelingi chemiczne – polega na zastosowaniu substancji chemicznych, które usuwają martwe komórki skóry i pobudzają jej regenerację.
  • Aquapure – inteligentny system pielęgnacji twarzy. Oczyszcza, poprawia elastyczności i odmładza skórę.
  • Zabieg ultradźwiękowy – peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe do oczyszczania skóry i pobudzania jej regeneracji.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest zalecana jako uzupełnienie terapii laserowej oraz jako alternatywna metoda dla osób, które nie kwalifikują się do zabiegów laseroterapii. Ta popularna metoda depilacji gwarantuje szybki efekt i minimalne ryzyko powikłań. Polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami, co pozwala utrzymać efekt depilacji nawet przez kilka tygodni, podczas których regenerują się i odbudowują korzenie włosów osłabione przez poprzednie zabiegi laserowe. Włoski, które odrastają po depilacji woskiem, są miękkie i delikatniejsze, a z czasem stają się coraz słabsze.

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, nazywane również kwasami, to substancje, które stosujemy w celu złuszczenia skóry i poprawy jej wyglądu. Kwasami możemy przeprowadzić trzy rodzaje peelingów: powierzchowny, średnio głęboki i głęboki. Peelingi powierzchowne działają na wierzchnią warstwę naskórka, a kolejne docierają do warstwy podstawnej. Peelingi głębokie natomiast złuszczają całą warstwę naskórka, docierając nawet do skóry właściwej, są to zabiegi medyczne. Poprzez stosowanie kwasów, możemy poprawić kondycję skóry zarówno w jej zewnętrznej, jak i wewnętrznej warstwie, wpływając na włókna kolagenowe i elastynowe oraz stymulując produkcję kwasu hialuronowego.

Profesjonalne zabiegi kosmetyczne w Klinice Idealmed

Kosmetologia pozwala skutecznie zadbać o wygląd skóry, warto więc co jakiś czas zdecydować się na kompleks zabiegów. Dzięki temu masz pewność, że Twoja skóra będzie odpowiednio oczyszczona i odżywiona co wpłynie na jej ogólną kondycję i zahamowanie procesów starzenia się. Jeśli szukasz salonu kosmetycznego w Lublinie sprawdź ofertę Kliniki Idealmed, która oferuje szereg zabiegów oraz pomoc doświadczonych kosmetologów.

Dodaj komentarz