Protetyka stomatologiczna to ważna gałąź tej dziedziny, która zajmuje się odbudową uszkodzonych lub zniszczonych chorobami zębów. Obecnie nowoczesne protezy zębowe są wykonywane z coraz lepszych materiałów, przy użyciu bardzo zaawansowanych i nowoczesnych metod, dzięki czemu są nie tylko bardziej estetyczne, ale i komfortowe. Co warto wiedzieć na temat nowoczesnych rozwiązań w protetyce zębowej? Podpowiadamy.

W jakim celu wykorzystuje się nowoczesne protezy zębowe?

Nowoczesne protezy zębowe mają odtworzyć pierwotny wygląd uzębienia w jamie ustnej. Wykorzystywane są więc zarówno w celach estetycznych, jak i funkcjonalnych. Dzięki nim pacjenci mogą nie tylko cieszyć się z lepszego wyglądu i poprawy estetyki zębów, a także rysów twarzy, ale również z przywrócenia funkcji żucia. Nowoczesne protezy zębowe pozwalają więc osobom zmagającym się z brakami zębowymi normalnie funkcjonować w społeczeństwie, czuć się dobrze i komfortowo. Wpływają one nie tylko na jakość ich życia, ale także pewność siebie i łatwość nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi.

Jakie są nowoczesne protezy zębowe?

W protetyce zębowej wykorzystuje się obecnie różne rozwiązania. Każdorazowo o tym, jaka technika uzupełnienia braków zębowych sprawdzi się w przypadku konkretnego pacjenta, decyduje protetyk. Warszawa bielany to miejsce, gdzie znajdziemy kliniki stomatologiczne, które oferują możliwość wykonania protez zębowych.

Do najpopularniejszych typów protez zalicza się te zakładane na stałe, a także ruchome. W tej drugiej grupie znajdziemy między innymi protezy akrylowe, nylonowe, acetalowe i szkieletowe. Wśród nowoczesnych protez zębowych wymienia się też korony ceramiczne na podbudowie z cyrkonu lub tlenku glinu. Materiały te są obecnie bardzo popularne ze względu na naturalny wygląd zębów, który można osiągnąć dzięki takiemu uzupełnieniu protetycznemu.

Odbudowane zęby wykonane z cyrkonu czy tlenku glinu wyglądają praktycznie tak samo jak naturalne zęby człowieka. Mają więc taki sam kolor, prześwituje przez nie światło, a dodatkowo są niezwykle trwałe. Wśród nowoczesnych materiałów wykorzystywanych w protetyce zębowej na wyróżnienie zasługują także metalowe, porcelanowe, lane licowane porcelaną lub kompozytem na metalowej podbudowie korony.

Estetyczny uśmiech obecnie jest niezwykle istotnym elementem wyglądu każdego człowieka. Z tego powodu w protetyce zębowej stale zachodzą zmiany, które mają na celu jak najlepsze dopasowanie materiałów kompozytowych do potrzeb pacjentów. Obecnie wykorzystywane technologie pozwalają na uzyskanie idealnego śnieżnobiałego uśmiechu, ale również protez, które będą wyglądały zupełnie jak naturalne zęby.

Dodaj komentarz