Częste uciążliwe bóle głowy, migrena i stres potrafią skutecznie zaburzyć nasze normalne, codzienne funkcjonowanie. Atak migreny może trwać nawet 72 godziny bez przerwy i powtarzać się kilka razy w miesiącu. To bardzo uciążliwe schorzenie, które dotyka milionów ludzi na całym świecie. Ale teraz pacjenci cierpiący na uporczywe migrenowe bóle głowy mają alternatywę – urządzenie CEFALY, które skutecznie może zastąpić leki bądź zdecydowanie zmniejszyć ich zużycie.

Metoda stymulacji gałęzi czołowych nerwu trójdzielnego za pomocą Urządzenia CEFALY jest bardzo bezpieczną metodą zapobiegania i leczenia migreny, ponieważ nie daje żadnych efektów ubocznych. Pozwala ono zapobiegać atakom migreny, niwelować pojawiające się bóle, działa także antystresowo. Można ją stosować w każdych warunkach.

MIGRENA – BOLĄCZKA MILIONÓW LUDZI

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na migrenę cierpi 11% dorosłej populacji, czyli choroba ta dotyka aż 324 miliony osób na całym świecie*. To także problem milionów Polaków. Szacuje się, że w Polsce na migrenę cierpi jedna na cztery osoby. Wiele z nich choruje na przewlekłą migrenę, w której ataki bólu występują przez ponad 15 dni w miesiącu. 3/4 osób cierpiących na migreny to kobiety – migrena dotyka je częściej niż mężczyzn.

CEFALY – LECZENIE I PREWENCJA MIGRENY

CEFALY jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na migrenowe bóle głowy, a także tych, które narażone są na duże dawki stresu i emocjonalnego napięcia. CEFALY to skonstruowane przez belgijskich naukowców urządzenie, które, podłączone do umieszczonej na czole elektrody, wysyła mikroimpulsy elektryczne do gałęzi czołowych nerwu trójdzielnego, co skutkuje zmniejszeniem bólu a nawet przerwaniem ataku migreny.

Urządzenie CEFALY to przebadana metoda leczenia migrenowych bólów głowy. Liczne testy i uznane badania naukowe potwierdziły jej efektywność. W badaniach klinicznych 70% pacjentów wykazało zadowolenie z leczenia za pomocą CEFALY**. U 75% stosujących tę metodę nastąpiła redukcja zużycia leków przeciwmigrenowych. Jednocześnie, jak dowiodły badania kliniczne przeprowadzone przez prof. Jeana Schoenena z Uniwersytetu w Liege terapia jest bardzo bezpieczna***. Przede wszystkim nie obciąża ani układu pokarmowego, jak tradycyjne leki, ani układu krwionośnego i innych organów wewnętrznych takich jak wątroba czy nerki, które w przypadku farmakoterapii odpowiadają za wchłanianie oraz transport substancji chemicznych w organizmie.

BEZPIECZEŃSTWO I SKUTECZNOŚĆ

Nadmierne spożycie środków przeciwbólowych może wywoływać w dłuższym okresie negatywne skutki. Im częściej pojawiają się bóle głowy, tym więcej przyjmujemy leków, ale jednocześnie się na nie uodparniamy i tracą one swoją skuteczność. Zażywamy ich coraz więcej, a to też nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm mówi dr Adam Górka, lekarz, przedstawiciel CEFALY w Polsce. – Wciągu zaledwie kilku tygodni terapii urządzeniem CEFALY następuje widoczna redukcja częstotliwości pojawiania się bólów głowy, a co za tym idzie, zmniejsza się ilość przyjmowanych leków.

 ŁATWOŚĆ I WYGODA OBSŁUGI

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii CEFALY jest urządzeniem wygodnym dla pacjenta – niewielkim, lekkim i prostym w obsłudze. Większości bólów głowy oraz migren obejmuje nerw trójdzielny. Jego górna gałąź kończy się przy wyjściu z oczodołu pod skórą w okolicy czołowej. CEFALY umieszcza się na czole, przyczepiając je do specjalnej elektrody samoprzylepnej. Po naciśnięciu przycisku uruchamia się jeden z trzech dostępnych programów: profilaktyczny, przeciwbólowy lub relaksacyjny. Sesja trwa 20 minut.

Urządzenie wytwarza precyzyjne mikroimpulsy, które oddziałują na nerw trójdzielny, czego efektem jest zmniejszenie bólu i zapobieganie atakom migreny. Neurostymulacja nerwu trójdzielnego za pomocą urządzenia CEFALY skutkuje efektem relaksacyjnym****. Regularne powtarzanie efektu relaksacyjnego pomaga zredukować liczbę ataków bólów głowy i migreny.

W przeciwieństwie do alternatywnych terapii leczenia migreny takich jak zastrzyki z toksyny botulinowej czy inwazyjne formy elektrostymulacji z wykorzystaniem elektrod wszczepionych do mózgu, metoda może być stosowana samodzielnie, w domu, bez konieczności przeprowadzania zabiegu przez lekarza.

Ważne jest to, że urządzenie CEFALY będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy będzie stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, tzn.:

1 – codziennie prewencyjnie 1 sesja program 2,

2 – w przypadku wystąpienia ataku migreny (aura lub już ból migrenowy) program 1, jeżeli po 20 min. nie odczujemy poprawy, możemy powtórzyć sesję programem 1 kilkakrotnie, bez stosowania przerw (ilość stymulacji nie jest ograniczona).

ZESTAW CEFALY:  

  • Urządzenie CEFALY
  • 3  elektrody
  • Chusteczki do oczyszczania czoła
  • Instrukcję obsługi
  • Etui do przechowywania urządzenia

WYPRÓBUJ CEFALY

Istotną informacją jest to, że każdy kupujący CEFALY ma 60 dni od dnia zakupu  na to, by przekonać się, czy Urządzenie  jest  skuteczne. Jeżeli nie – istnieje  możliwość zwrotu urządzenia w ciągu dwóch miesięcy  od dnia zakupu.

Dodaj komentarz