Apatia i niechęć do działania nie jest u dzieci zjawiskiem normalnym. Zwykle raczej kipią one energią, a wielu rodziców zastanawia się, gdzie są te baterie, które napędzają dzieciaki do coraz to nowych aktywności. Dlatego w momencie, gdy zauważymy, że nasze dziecko jest apatyczne, ospałe i nie ma na nich ochoty, to poszukajmy przyczyn takiego zachowania.

Przemęczenie

W dobie wyścigu szczurów, gdy dzieci już od najmłodszych lat uczęszczają na przeróżne zajęcia dodatkowe, sporym problemem u dzieci jest przemęczenie. Dzieci są zmęczone ciągłym pędem, spieszeniem się z jednych zajęć na drugie i brakiem czasu na zwyczajną zabawę. Czasem również brakuje im snu, który jest kluczowym elementem gwarantującym rozwój dziecka.

Początki infekcji

Często apatia i zniechęcenie jest pierwszym sygnałem, że u dziecka zaczyna rozwijać się infekcja. Wyczulony i znający dobrze swoje dziecko rodzic umie rozpoznać, że dzieje się coś niepokojącego i może próbować zapobiec dalszemu rozwojowi infekcji.

Niedobory witamin

Kolejnym powodem apatii mogą być niedobory witaminowe. Jeśli dziecko nie odżywia się zdrowo, nie ma diety odpowiednio zrównoważonej lub jest niejadkiem, to jest wielce prawdopodobne, że ma niedobory niektórych witamin. W takich sytuacjach warto sięgnąć po suplementy diety dla dzieci, które pomogą uzupełnić powstałe braki. Dzięki ich stosowaniu niedobory znikną, a dziecko znów będzie miało mnóstwo energii. I choć rodzicie często narzekają na nadmiar energii u maluchów, to jednak wiedzą, że to oznaka zdrowia i w głębi duszy bardzo się z niego cieszą.

Sprawdź jakie witaminy i minerały podawać dzieciom na: http://www.sanostol.pl/witaminy-substancje-odzywcze/dlaczego-witaminy-i-mineraly-sa-wazne-dla-naszych-dzieci

Dodaj komentarz