Unikalny, pierwszy na Śląsku zabieg usuwania żylaków technologią klejenia żył VenaSeal przeprowadzony zostanie jutro, 21 kwietnia w H-T CENTRUM w Tychach.

Unikalny, pierwszy na Śląsku zabieg usuwania żylaków technologią klejenia żył VenaSeal przeprowadzony zostanie jutro, 21 kwietnia w H-T CENTRUM w Tychach.

– To małoinwazyjna metoda leczenia żylaków, która z powodzeniem może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Metoda niemal całkowicie bezbolesna, wymaga jedynie niewielkiego nakłucia celem wprowadzenia do światła żyły specjalnego systemu. Zabieg nie wymaga znieczulenia tumescencyjnego, co oszczędza pacjentowi wykonanie wielu nakłuć, koniecznych w trakcie wykonywania innych zabiegów służących do likwidowane żylaków – tłumaczy dr Tomasz Orawczyk, który przeprowadzi zabieg.

Innowacyjność metody polega także na czasie, w którym jest wykonywana, czyli zazwyczaj kilkunastu minut. Lekarze w centrum podkreślają, że zabieg cechuje również bardzo wysoka, niemal stuprocentowa skuteczność, nawet w przypadku bardzo dużych żylaków i wykonywania zabiegu na dwóch kończynach.  A co najważniejsze – metoda jest niezwykle bezpieczna.

– Nie zaobserwowano dotąd żadnych, poważnych powikłań, w trakcie wykonywania zabiegu. Bardzo dużą dogodnością tej metody jest także brak konieczności noszenia pończoch przeciwżylakowych w okresie pooperacyjnym – dodaje dr Tomasz Orawczyk.

Małoinwazyjne zabiegi klejenia żylaków kończyn dolnych przy użyciu metody VenaSeal z uwagi na swoją wyjątkową specyfikę mogą być przeprowadzane z powodzeniem w okresie letnim oraz u szczególnej grupy pacjentów, u których noszenie pończoch jest przeciwwskazane (uczulenie na materiał stosowany do ich produkcji, istotne niedokrwienie kończyn dolnych) lub niemożliwe (bardzo duże obwody kończyn, utrudniających dobór odpowiednich pończoch. Największą zaletą zamykania żylaków przy użyciu metody VenaSeal wydaje się być możliwość natychmiastowego powrotu pacjentów do pełnej sprawności.

Innowacyjny zabieg usuwania żylaków zostanie wykonywany przez dr Tomasza Orawczyka, specjalistę chirurgii naczyniowej, posiadającego ponad 20 letnią praktykę kliniczną, mającego bardzo duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu schorzeń żył, który ukończył pełny cykl szkoleń i jest certyfikowany w zakresie stosowania systemu VenaSeal.

Dodaj komentarz