choroba alkoholowa

Alkohol wpływa negatywnie na całe ciało człowieka. Skutkiem nadużywania alkoholu jest twarz alkoholika. Jest to charakterystyczna zmiana w wyglądzie twarzy osoby uzależnionej. W tym artykule dowiesz się, jak alkohol wpływa na wygląd twarzy i jak leczenie alkoholizmu może pomóc w powrocie do zdrowia.

Objawy choroby alkoholowej w organizmie

Osoba dotknięta chorobą alkoholową przechodzi zmiany w organizmie. Przez nadmierne spożywanie alkoholu może dojść do uszkodzenia wątroby, trzustki, nerek i układu nerwowego w tym mózgu. Alkohol etylowy działa jako trucizna tkankowa, która cały czas dokonuje ciężkich zmian w organizmie osoby uzależnionej. Często efektami nadużycia alkoholu mogą być nadciśnienia tętnicze, udary mózgu, zawały, anemia i zapaści serca.

Nadmierne spożywanie alkoholu – jak zmienia się twarz alkoholika?

Intensywne i długotrwałe spożywanie alkoholu powoduje charakterystyczne zmiany w wyglądzie alkoholika. Dużo osób zwraca uwagę na opuchnięty i zaczerwieniony nos alkoholika. Skutkami nadmiernego spożywania alkoholu może być:

  • obrzęk twarzy i powiek
  • znaczne zmniejszenie jędrności skóry – zmarszczki i zwiotczenie
  • rumień w okolicach policzków i nosa
  • pogrubienie skóry na nosie
  • rozszerzone naczynka krwionośne w okolicach policzków i nosa
  • poszerzenie kości jarzmowych
  • zwężenie podbródka i szczęki

Leczenie alkoholizmu kluczem do zdrowego wyglądu

Każda osoba, którą dotknęły objawy alkoholizmu, powinna wybrać dla siebie odpowiednią metodę leczenia, która pozwoliła na zmianę życia i powrót do normalnego, zdrowego wyglądu. Jedynie odstawienie alkoholu może pozwolić na poprawę wyglądu. W każdej fazie uzależnienia najlepszą opcją będzie zdecydowanie się na skorzystanie z pomocy ośrodka leczenia uzależnień. Leczenie alkoholizmu w profesjonalnym ośrodku pozwala na skorzystanie z usług wykwalifikowanych specjalistów. Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy, zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Leczenia Uzależnień Terapii Nałęczów. Czekamy, aby Ci pomóc.

Skutki picia alkoholu – wygląd

Spożywanie dużych ilości alkoholu powoduje dużą zmianę w wyglądzie człowieka. U alkoholików działanie alkoholu powoduje, że ich twarz znacznie szybciej się starzeje. Dzieje się tak przez intensywną utratę wody z organizmu. U osób nadużywających alkoholu można zauważyć również rzucającą się w oczy opuchliznę, która pojawia się na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych.

Zmiana ciała pod wpływem nadużywania alkoholu

Osobę pijącą alkohol w nadmiernym stopniu można rozpoznać po charakterystycznej sylwetce i sposobie poruszania się. Skutkiem nadużywania alkoholu jest wychudzone ciało, które porusza się chwiejnym, niepewnym krokiem. Osoby dotknięte alkoholizmem, które często piją piwo, można rozpoznać po znacznym przyroście tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak, ponieważ na skutek nadmiernego picia alkoholu do organizmu jest dostarczana znaczna nadwyżka kalorii, która uniemożliwia spalanie tłuszczu.

Twarz alkoholika – podsumowanie

Objawy uzależnienia szybko stają się zauważalne dla ludzi z zewnątrz. Wraz z ilością spożywanego alkoholu na ciele człowieka można zobaczyć wiele defektów wywołanych chorobą alkoholową. Pod wpływem alkoholu skóra staje się stara, odwodniona i szorstka, a nawet zmienia się jej kształt. Należy pamiętać, że życie osoby uzależnionej może się zmienić, dzięki zgłoszeniu się na terapię. Dzięki leczeniu uzależnienia alkoholowego alkoholik ma szansę na polepszenie stanu jego skóry i powrót do wyglądu sprzed choroby alkoholowej.

Dodaj komentarz