Do niedawna problem ten dotyczył głównie mężczyzn. Dziś z wypadaniem włosów borykają się także kobiety. Poszukując skutecznej metody walki z problemem nadmiernego łysienia warto poddać się zabiegom mezoterapii igłowej HairCare®.

Zabiegi mezoterapii igłowej polecany są szczególnie osobom borykającym się z łysieniem plackowatym i androgenowym. Terapia sprawdza się także u kobiet, u których wypadanie włosów jest konsekwencją zmian poziomu hormonów po ciąży, a także u osób mających słabe krążenie.

Podczas pojedynczego zabiegu dochodzi do stymulacji wzrostu włosów i przywrócenia prawidłowego mikrokrążenia skóry głowy. W terapii wykorzystywany jest innowacyjny preparat HairCare®, będący połączeniem naturalnych składników o wysokim stężeniu, pozwalającym na skuteczną walkę z łysieniem. Mezoterapia stymuluje wzrost i zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich strukturę i sprawia, że są mocne, pełne blasku i odżywione. Po zakończonej terapii odzyskują miękkość i gładkość. Dzięki zabiegom cebulki włosa ulegają wzmocnieniu.

– Podczas zabiegu mezoterapii lekarz wstrzykuje w głąb skóry substancje aktywne, które stymulują regeneracje włosów. W tym celu wykorzystuje jednorazowe strzykawki, wyposażone w bardzo cienkie igły. Pojedyncza sesja trwa około 20-30 minut – wyjaśnia dr Ewelina Styczyńska-Kowalska z krakowskiej Kliniki VESUNA, w której wykonywany jest w pełni bezpieczny zabieg. Zazwyczaj terapia przebiega w dwóch etapach. Początkowo leczy się stany chorobowe, przywracając prawidłowe funkcjonowanie skóry głowy i dbając o regenerację włosa. W drugim etapie stosuje się serię zabiegów pozwalających na podtrzymanie osiągniętych rezultatów – dodaje.

Terapia mezoterapii igłowej HairCare® planowana jest indywidualnie. Cykl zabiegów obejmuje zwykle w fazie uderzeniowej 1 zabieg co 10-14 dni przez okres 2 miesięcy, a w fazie pielęgnacyjnej 1 zabieg w miesiącu przez okres 3-6 miesięcy. Zabiegi mogą być uzupełnieniem dla leczenia farmakologicznego, przyspieszając efekty stosowanej terapii.


dostarczył infoWire.pl

Dodaj komentarz