Wiele osób sięga dzisiaj po tabletki dosłownie na wszystko. Nie czekamy nawet aż irytujący, niezbyt silny ból głowy sam minie, wolimy wziąć tabletkę. To błędne koło, ponieważ organizm przyzwyczaja się do obecności „farmakologicznego wsparcia”, przez co rozleniwia się i przestaje walczyć samodzielnie. Medycyna naturalna ma zupełnie inną ideę. Zalicza się do niej między innymi hirudoterapia, która działa cuda i nie naraża nas na uzależnienie od leku.

Czym są pijawki i dlaczego pomagają?

Pijawki lekarskie są pasożytami żywiącymi się krwią kręgowców. Może nie brzmi to zbyt sympatycznie, natomiast już w starożytności odkryto, że pijawki w połączeniu z żywicielem bardziej stanowią symbiozę, niż pasożytnictwo. Wszystko dlatego, że pijawki wydzielają hirudynę – substancję, która zapobiega krzepnięciu krwi, a także specyficzną histaminę, powodującą rozszerzanie się naczyń krwionośnych. To z kolei ma zbawienne skutki dla żywiciela pijawek – zaskoczysz się, jak wiele można ich wymienić.

Bo krew to tlen, a tlen to życie

Krzew utlenia cały nasz organizm, zapewniając mu zdrowie oraz młodość. Dla przykładu, problemy z ciśnieniem krwi w okolicach mózgu stanowi przyczynę migreny, niedokrwienie mózgu powoduje omdlenia, a problemy z układem krwionośnym kończyn mogą zakończyć się nieestetycznymi a nawet bolesnymi żylakami. Krew, która krąży w naszym organizmie właściwie, zapewnia równowagę. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami działa właśnie na układ krwionośny.

Pijawki są obecnie najsilniejszym znanym lekiem, poprawiającym funkcjonowanie układu krążenia u człowieka, a jednak nie posiadają tyle skutków ubocznych, co silne leki na niektóre schorzenia. Związki, które występują w ślinie pijawek, pomagają na: choroby narządów wewnętrznych, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, alergie, bóle głowy, reumatyzm, miażdżycę, czy hemoroidy. Co ciekawe, pijawki udrażniają także przepływ krwi w przypadku obrzęków, czy odkażają krew w przypadku trudno gojących się ran.

Z uwagi na kwestię ciśnienia krwi, pijawki http://pijawki.abros.pl/ leczą także problemy z impotencją. Są także zalecane dla osób, które borykają się z depresją lub zaburzeniami nastroju. Pijawki stosowane są także u chorych po operacji przeszczepu niektórych części ciała. Wówczas należy jednak skonsultować zabieg z lekarzem oraz wykonać morfologię krwi, by wykluczyć przeciwwskazania.

Dodaj komentarz