Bardzo dużo osób zastanawia się, jak wyglądają pierwsze wizyty po założeniu aparatu ortodontycznego. Też interesuje Was taka tematyka? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu dzisiejszego artykułu, który zawiera wiele ciekawych informacji związanych z tą kwestią.

Badania pokazują, że coraz więcej osób nosi aparat na zęby. Często dentysta doradza swoim pacjentom wizytę u ortodonty. To sposób na to, aby posiadać piękne, proste zęby i dysponować eleganckim uśmiechem, który dodaje pewności siebie i atrakcyjności. Niewątpliwie nasze uzębienie to wizytówka każdego człowieka. Trzeba zatem zrobić wszystko, żeby była ona jaka najlepsza. Nic zatem dziwnego, że dentysta, który widzi krzywe zęby u konkretnej osoby wskazuje, że ten problem może być rozwiązany poprzez odpowiedni aparat ortodontyczny.

Jak wyglądają pierwsze wizyty po założeniu tego elementu? Na szczęście trwają one zdecydowanie krócej w porównaniu do pierwszych spotkań z ortodontami. Na samych starcie fachowiec wskazuje, jak będzie przebiegało leczenie. Ocenia, ile to wszystko potrwa i jakie elementy będą stosowane w trakcie terapii. Dentysta wykonuje odpowiednie zdjęcia i prześwietlenia. Dopiero na kolejnej wizycie jest zakładany aparat na zęby. Trwa to naprawdę stosunkowo długo, ponieważ kilkadziesiąt minut. Wszystko oczywiście zależy od pacjenta, który musi współpracować z fachowcem i wykonywać jego polecenia.

Fachową pomoc w tym zakresie może dostarczyć poradnia ortodontyczna w MCS.

Co dzieje się na kolejnych wizytach? Zazwyczaj trwają one co najwyżej kilkanaście minut. Wszystko dlatego, że przede wszystkim wymieniane są ligatury, czyli tak zwane gumeczki. To jednak nie wszystko. Ortodonta ocenia, jak przebiega leczenie. Jeśli zauważalne są jakiekolwiek problemy z próchnicą, to wtedy niezbędny jest dentysta. Bardzo ważne jest zatem to, aby pieczołowicie czyścić zęby po każdym posiłku. Co jeszcze dzieje się na wizycie? Ortodonta analizuje, czy zastosowane leczenie przynosi określone rezultaty. W razie czego stosuje inne elementy. Mogą to być na przykład płytki, wyciągi dentystyczne itp. To oznacza, że pacjenci, szczególnie na pierwszych etapach leczenia, mogą wracać do domu z większą ilością elementów w obszarze jamy ustnej. Na pewno nie jest to do końca komfortowa sytuacja, aczkolwiek warto jak najszybciej przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy.


Dodaj komentarz