Implanty zębów to sztuczne korzenie zębów. Są osadzone w kości szczęki. Gdy taki korzeń rośnie razem z kością, stomatolog instaluje na nim protezę. Implanty zębowe to bezpieczna i trwała podstawa dla każdej protezy.
Wszczepienie implantu zębów odbywa się naturalnie, może wytrzymać obciążenie, na które narażone są zęby naturalne. Implantacja nie uszkadza sąsiednich zębów, zastępując utracone zęby, uzupełniając ich właściwości fizjologiczne i estetyczne.
Czy zabieg wszczepiania implantu zębowego jest bolesny?
Wszczepianie implantu zębowego nie jest tak bolesne, jak mogłoby się wydawać. W tkance kostnej nie ma receptorów nerwowych, więc cały ból może być związany tylko z błoną śluzową, która jest nacinana na początku procedury w celu odsłonięcia kości. Podobnie jak w przypadku leczenia próchnicy, w niektórych przypadkach wystarczają konwencjonalne środki przeciwbólowe, ale niektóre gabinety stomatologiczne wolą stosować znieczulenie ogólne, co jest czasem wygodniejsze dla obu stron, gdy pacjent przeżywa duży stres podczas zabiegu.
Dla kogo przeznaczone są implanty zębów?
- Wszczepienie implantów zębowych jest odpowiednie:
- Z utratą jednego lub więcej zębów
- Pod nieobecność kilku zębów z rzędu
- Jeśli brakuje wszystkich zębów.
Dla niektórych osób implanty zębowe to najwygodniejszy sposób na przywrócenie utraconych zębów, dla innych, jedyny możliwy. Protezy konwencjonalne i mosty nie są odpowiednie dla osób cierpiących na choroby błony śluzowej jamy ustnej, dla tych, którzy mają słabo zaznaczone wyrostki zębodołowe, nudności podczas noszenia konwencjonalnych protez. Wizyta w gabinecie stomatologicznym rozwieje wszelkie wątpliwości, stomatolog razem z pacjentem wybierze najlepszą dla niego opcję.
Z implantami nie ma żartów, dlatego najlepiej zdecydować jest się na usługi kliniki implantologii Soldent.
Etapy wszczepiania implantów zębów
Po przecięciu dziąsła stomatolog w kości tworzy otwór za pomocą specjalnego wiertła, ściśle w kształcie wybranego implantu. Następnie wkręca śrubę tytanową do implantu, a dziąsło zszywa. Gojenie się dziąseł następuje w ciągu 1-3 tygodni, po czym konieczna jest druga wizyta u w gabinecie stomatologicznym w celu usunięcia szwów. Po usunięciu szwów przez kilka miesięcy implant wszczepia się w tkankę kostną. Następnie stomatolog ponownie wykonuje małe nacięcie dziąseł, i instaluje element, który wystaje z dziąseł i ma kształt przyszłego zęba.Tworzenie się kołnierza dziąsła trwa 1-2 tygodnie, po czym wykonuje się odlew i przyszłą koronę. Ostatnim etapem jest montaż łącznika i korony na implancie.