Jesteś stomatologiem i chcesz otworzyć prywatny gabinet? Zobacz co musisz wiedzieć!

Aby móc otworzyć własny gabinet stomatologiczny, należy poznać kilka zasad jakie rozporządził oddział nadzoru epidemiologii WSSE i ministerstwo zdrowia. Zostań do końca, by je poznać.

Wymagania, które trzeba spełnić

Gabinet stomatologiczny, powinien być zlokalizowany w osobnym budynku albo w lokalu, który należy do grona budynków przeznaczonych do innych celów. Jednak w obydwóch przypadkach, wejście do pomieszczenia powinno być osobne. Drzwi wejściowe do gabinetu stomatologicznego powinny prowadzić tylko i wyłącznie do lokalu, w którym wykonuje się zabiegi dentystyczne.

Światło w lokalu musi spełniać odpowiedni normy narzucone z góry i być odpowiednio zlokalizowane. Zaopatrzenie stomatologiczne (dostępne tutaj: http://medicaldepot.pl/k/987/view/osteotomy-stomatologiczne-987.html) musi mieć swoje własne wytyczone miejsce. Dodatkowo, w lokalu powinno się znaleźć urządzenie do dezynfekcji i sterylizacji narzędzi stomatologicznych.

Aby można było legalnie otworzyć gabinet dentystyczny, należy zamontować w nim umywalkę z ciepłą i zimną wodą, pojemnik na środki dezynfekujące i jednorazowe ręczniki. Jednak to jeszcze nie koniec.

Narzędzia niezbędne do wykonywania pracy

W gabinecie stomatologicznym powinien panować porządek. Podłogi muszą być tak skonstruowane, by można było je bardzo dokładnie czyścić. Przyrządy do pracy muszą być sterylnie czyste, a jednorazowe narzędzia wymieniane po każdym użyciu i wyrzucane do specjalnych pojemników.

Wymagane wyposażenie medyczne gabinetu dentystycznego:

– unit stomatologiczny,

– autoklaw do sterylizacji narzędzi stomatologicznych,

– kompresor stomatologiczny,

– frezarka,

– piaskarka,

– kamery wewnątrzustne.

Inne materiały medyczne, niezbędne do wykonywania usług stomatologicznych, są dostępne na przykład tutaj: http://medicaldepot.pl/k/545/view/materialy-chirurgiczne-545.html.

Gdzie kupić wyposażenie do gabinetu?

Innowacyjne sprzęty do gabinetu do podstawa. Dzięki nim, wykonywane zabiegi będą profesjonalne. Takie idealne wyposażenie do gabinetu stomatologicznego, warto nabyć w sklep zaopatrzenia medycznego na przykład tutaj: http://medicaldepot.pl/.