W ostatnich latach stomatologia estetyczna stała się bardzo popularna, ponieważ coraz więcej ludzi przywiązuje uwagę do tego jak wygląda ich uśmiech. Nie zawsze możemy cieszyć się pięknymi zębami, mimo tego, że o nie dbamy jak należy – wtedy z pomocą przychodzi stomatolog estetyczny.

Czym właściwie jest stomatologia estetyczna?

To dział stomatologii poświęcony estetyce zębów, dobry dentysta Radom https://koronadent.pl pomoże nam wybrać odpowiednią metodę, aby poprawić nasz uśmiech. Pozwoli nam to nie tylko poprawić kształt zębów, ale również zlikwidować wszelkiego rodzaju przebarwienia. Jest to idealnie rozwiązanie dla tych ludzi, którzy mają problem z tym jak wygląda ich uzębienie. W dzisiejszych czasach stomatologia estetyczna jest na tyle rozwinięta, że chyba nie ma zabiegu, którego nie dałoby się wykonać w celu poprawienia uśmiechu.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi?

Nawet jeśli mamy odpowiednią dietę, a stomatologa odwiedzamy regularnie, z czasem na naszych zębach mogą pojawić się szpecące przebarwienia. Nieraz właśnie przez nie, uśmiechamy się bardzo niechętnie, dlatego jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest wybielanie zębów Radom . Zabieg ten pozwala na pozbycie się przebarwień powstałych od kawy, papierosów czy kolorowej diety. Już podczas jednej wizyty nasze zęby staną się rozjaśnione o kilka stopni.

Drugim zabiegiem, na który decyduje się coraz więcej ludzi, są licówki porcelanowe, czyli cienkie płatki przyklejone na zewnętrzną stronę zęba. Pomagają nie tylko skorygować kształt zębów, ale również zmienić ich kolor. Świetnie sprawdzą się u ludzi, którzy mają problem z popękanym szkliwem lub też uratują ukruszone zęby.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów stomatologii estetycznej?

O tym zadecyduje lekarz podczas pierwszej wizyty, jednak głównymi przeciwwskazaniami do wykonania niektórych zabiegów jest wiek poniżej 16. roku życia, ciąża i karmienie piersią oraz ogólny zły stan zdrowia pacjenta.

Dodaj komentarz