Zdiagnozowania inkontynencja u pacjenta to problem dla opiekuna, oraz także wiele związanych z tym decyzji, aby właściwie zabezpieczyć i utrzymać higienę w tej przypadłości. To niewątpliwie ciągle wstydliwy problem, ale możliwy do rozwiązania poprzez zastosowanie odpowiedniego leczenia lub dobrania odpowiednich środków higienicznych dopasowanych do podopiecznego. Aby w pełni zabezpieczyć i zadbać o komfort, ważne jest aby wiedzieć, w jakim rozmiarze są oferowane dostępne produkty, oraz jak prawidłowo je dobrać.

Jakie są dostępne rozmiary pampersów dla dorosłych?

Rynek środków higienicznych obecnie oferuje dużą gamę różnych wkładek, pieluch i pampersów dla dorosłych. W zależności od stopnia zdiagnozowanej inkontynencji musimy dostosować chłonność, a także rozmiar do wagi i gabarytów osoby podopiecznej. Ważnym jest także to, że nie tylko osoba leżąca potrzebuje tego typu zabezpieczeń. Ta przypadłość dotyka także osoby w pełni aktywne i tutaj pampersy dla dorosłych rozmiar S, L, XL lub XXL ma duże znaczenie szczególnie w zachowaniu dyskrecji. W powszechnym użyciu są pieluchy dla dorosłych rozmiar PLUS, EXTRA, SUPER, MAXI i w zależności od stopnia nasilenia i występowania problemu nietrzymania moczu zastosowanie odpowiedniego rozmiaru pozwoli na zachowanie higieny i zabezpieczeniu przed przykrym zapachem.

Pampersy dla dorosłych rozmiary

Szeroka gama i oferta środków higienicznych https://chlonne24.pl/ pozwala na sprawdzenie i dostosowanie rozmiaru pampersów dla dorosłych. Innym rozwiązaniem mogą być pieluchomajtki rozmiary dopasowane do osób z nadwagą, lub bardzo drobnych o małych rozmiarach XS. Ze szczególny uwzględnieniem możliwości zabezpieczających przed przeciekaniem, dopasowanych pod względem chłonności, absorpcji zapachów oraz  dopasowanych do sylwetki i budowy ciała. Aby bezpiecznie wybrać rozmiar oto przykłady najczęściej wybieranych:

Pampersy dla dorosłych rozmiar 3 są przeznaczone dla osób ze średnią inkontynecją. Rozmiar oznaczony literką L oznacza large czyli duży i spokojnie może się pomieścić osoba, o obwodzie w pasie od 92cm. do 144cm. Pampersy te są łatwe do założenia, świetnie dopasowane do ciała co daje gwarancje nie przesuwania się podczas codziennych obowiązków, oraz zabezpieczenia przed przeciekaniem.

Pampersy dla dorosłych rozmiar 4 są przeznaczone dla osób ze średnią oraz ciężką inkontynencją. Rozmiar oznaczony literką XL oznacza extra large, czyli bardzo duże i osoba o rozmiarze w obwodzie pasa powyżej 120 cm Swobodnie może się w nich poruszać a osoba leżąca z niepełnosprawnością lub unieruchomiona jest zabezpieczona przed wydostaniem się zawartości pampersa na zewnątrz. Pampersy dla dorosłych rozmiar 5 są przeznaczone dla osób leżących z ciężkim nietrzymaniem moczu wraz z kałem. Rozmiar oznaczony literą XXL oznacza podwójną wielkość dużego rozmiaru i osoba nawet z nadwagą powyżej 160 cm. W obwodzie pasa dopasuje rozmiar do swoich potrzeb. Pampersy te  świetnie przylegają do ciała za pomocą rzepów i elastycznych ściągaczy.

Jak wymierzyć rozmiar pampersa dla dorosłego?

Podstawą do wybrania zabezpieczenia w nietrzymaniu moczu, takich jak pampersy, pieluchy czy pieluchomajtki https://chlonne24.pl/pieluchomajtki-dla-doroslych jest wymierzenie talii i obwodu pasa. Jeżeli mamy te wymiary możemy je porównać z wymiarami  na karcie produktu, i według zaleceń producenta dopasować wielkość do budowy ciała pacjenta. Zaleca się aby w przypadku odczytania rozmiarów w dwóch różnych grupach, zawsze wybrać ten większy rozmiar. Aby rozmiar był prawidłowo dobrany należy

  • zmierzyć obwód talii
  • zmierzyć obwód pasa
  • porównać wyniki z tabelą

Możemy także kierować się rozmiarem noszonej bielizny i np. jeżeli bielizna jest w rozmiarze L, to taki właśnie rozmiar powinno się wybrać pampersa dla dorosłego.