Pozbycie się trądziku to na ogół proces, który wymaga cierpliwości, bowiem środki farmakologiczne przepisywane przez lekarzy dermatologów mają nieco spowolnione działanie. Zanim pierwsze efekty staną się widoczne, dla osób, które odczuwają z powodu trądziku kompleks, minie wieczność. Jeszcze trudniej przedstawia się sytuacja osób dorosłych, u których leczenie trądziku jest nieco bardziej skomplikowane. Czy nie ma więc szybkiej i skutecznej metody leczenia trądziku u dorosłych i młodzieży? Jest – i to nie jedna.

Laser w leczeniu trądziku

Gabinety medycyny estetycznej kojarzą się głównie z upiększaniem poprzez np. powiększanie ust czy wygładzanie zmarszczek. Jednak jest to tylko jedna strona medalu. Trzeba wiedzieć, że to za drzwiami najlepszych klinik urody skutecznie leczy się takie schorzenia jak nadpotliwość, chrapanie czy właśnie trądzik. Zapytaliśmy ekspertów Kliniki Miracki w Warszawie, jakie polecają oni metody leczenia trądziku. Przede wszystkim wskazali oni, że warto udać się do lekarza dermatologa, w celu ustalenia przyczyn dolegliwości. Sami jednak w swoich placówkach z powodzeniem wykorzystują leczenie trądziku laserem, którego parametry dobierają adekwatnie do potrzeb pacjentów. Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń tego typu – warto poznać je bliżej. 

Laser Cutera Excel V+ vs. trądzik

Laser Laser Cutera Excel V+ to urządzenie, które doskonale radzi sobie przede wszystkim z trądzikiem różowatym – tak trudnym do opanowania farmakologicznego. W Warszawie urządzeniem tego typu dysponuje tylko Klinika Miracki, natomiast w całej Polsce jest zaledwie kilka laserów Cutera Excel V+, a szkoda. Bo poza tym, że obecnie żadne dostępne urządzenie nie może równać się ze skutecznością tego lasera, to jest on również niezwykle bezpieczny dla skóry. Skupiając się jednak na stricte technicznych sprawach należy zacząć od tego, że Cutera Excel V+ jest urządzeniem dualnym – może pracować w dwóch długościach fal (532/1064nm) w zależności od potrzeb i typu skóry pacjenta. Fala o długości 532 nm jest silnie wchłaniana przez melaninę i hemoglobinę, dzięki czemu sprawdza się w leczeniu powierzchniowym zmian naczyniowych i barwnikowych. Fala o długości 1064 nm natomiast jest przeznaczona do leczenia głębszych, ciemniejszych zmian naczyniowych na wszystkich typach skóry. Ciepło przenoszone przez wiązkę lasera na ścianę naczynia trwale je zamyka, nie dając jej możliwości rekanalizacji. Kuracja trwa kilka minut, natomiast najlepsze efekty obserwowane są po serii 1-3 zabiegów.

Leczenie trądziku laserem Alma Harmony Acne

To specjalista od uporczywego i trudnego do opanowania trądziku. Alma Harmony Acne XL Pro oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dla różnego rodzaju chorób trądzikowych. Dzięki najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa urządzenie może być użyte nie tylko na twarzy, ale również na plecach czy dekolcie. Zabiegi są też dostosowane do wszystkich rodzajów skóry ponieważ nie powodują efektów ubocznych i pozwalają na uzyskanie wyraźniejszej, gładszej cery o trwałych efektach. Z technologicznego punktu widzenia Alma Harmony Acne jest laserem nieablacyjnym z jednoczesnym chłodzeniem kontaktowym i technologią próżniową. Fala o długości 1540 nm głęboko wnika w skórę, powodując termiczne uszkodzenie gruczołów łojowych, niszcząc bakterie P. acnes i zmniejszając produkcję sebum, pozostawiając nienaruszony naskórek.  Chłodzący laser z podciśnieniem radzi sobie ze wszystkimi formami trądziku pospolitego, w tym: z grudkami, krostami i guzkami.

Sebacia – laser i złoto przeciw zmianom trądzikowym

Leczenie trądziku nie musi opierać się jedynie na działaniu wiązki lasera. Bardzo skuteczną metodą leczenia trądziku, polecaną przez specjalistów Kliniki Miracki jest zabieg Sebacia. To innowacyjne rozwiązanie na usuwanie trądziku pospolitego opierające się na połączeniu działania mikrocząsteczek złota połączonych z działaniem promieni lasera. Suma tych dwóch niezwykle skutecznych metod daje doskonałe efekty w przypadku zmian trądzikowych, pozwalając raz na zawsze pozbyć się problemu. Dlaczego złoto? Z pewnością wiele osób wie, że minerał ten ma działanie bakteriobójcze. Na przykład nasze babcie zalecały pocieranie “jęczmienia” na oku złotem, by ten znikł. Tutaj również wykorzystywano bakteriobójcze właściwości złota. Jak więc wygląda zabieg Sebacia? Na leczony obszar ciała aplikowany jest preparat zawierający mikrocząsteczki złota, a następnie skóra w tym miejscu jest masowana, co umożliwia wniknięcie cząstek do gruczołów łojowych i mieszków włosowych. W kolejnym etapie stosuje się promienie lasera, które podgrzewają struktury tkanek, do których dotarły już mikrocząsteczki złota. W wyniku zmiany termicznej dochodzi do zmniejszenia aktywności gruczołów łojowych, a złoto doprowadza do zniszczenia drobnoustrojów bakteryjnych. Zabieg oddziałuje jedynie na struktury odpowiedzialne za powstawanie trądziku – pozostałe warstwy skóry pozostają nienaruszone.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj terapii zostanie wybrany, należy pamiętać, że każda z nich ma określone wskazania i przeciwwskazania do przeprowadzenia. Dlatego najlepiej wcześniej skontaktować się z ekspertami Kliniki Miracki w celu doboru odpowiedniego leczenia trądziku.

Dodaj komentarz