Hirudoterapia w medycynie istnieje od starożytności. Obecnie przeżywa swego rodzaju renesans. Pijawki lekarskie mają kilka specyficznych właściwości, które poprawiają pracę organizmu oraz wpływają na polepszenie kondycji zdrowia. 

Lecznicze właściwości są związane z hirudozwiązkami umiejscowionymi w gruczołach ślinowych. W pijawkach występuje ponad 100 tych substancji. Hirudyna ma działanie przeciwzakrzepowe. Z kolei aparyza zwiększa lepkość krwi oraz ją upłynnia. Gilatyna przeciwdziała przerzutom. Natomiast hementyna niszczy już powstałe zakrzepy.

Ale to nie wszystkie substancje, które można znaleźć w pijawkach lekarskich. Występują tam również związki przeciwnowotworowe, poszerzające naczynia krwionośne czy uśmierzające ból. Specjaliści nawet nazywają je małymi laboratoriami medycznymi.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/ związane jest więc z różnymi technikami. Terapia miejscowa skupia się na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zwiększeniu ilości związków przenikających przez błony komórkowe. Jak sama nazwa wskazuje, pijawki są umieszczane w chorym miejscu.

Hirudorefleksoterapia jest skierowana na konkretne punkty w ciele i stosowana w akupunkturze. Hirudozwiązki mogą również oddziaływać na układ nerwowy pacjenta. Innym rozwiązaniem jest hirudoenergoterapia. W tym przypadku pijawki umiejscawiane są w strefach energetycznych ciała.

Istnieje również hirudokompleksoterapia, która hamuje proces starzenia się lub też jest wykorzystywana przy leczeniu miażdżycy. Okazuje się, że jest to o tyle dogłębna technika, że dotyka również pozostałe narządy człowieka.

Hirudoterapia jest stosowana od wieków. Jednak obecnie przynosi o wiele lepsze efekty, a to ze względu na naturalne związku, które poprawiają kondycję zdrowotną pacjenta. Pijawki lekarskie wykazują dużo różnych właściwości leczniczych, dzięki czemu osoby stosujące ten rodzaj terapii mają lepsze wyniki.

Więcej na temat usług związanych z leczeniem pijawkami można przeczytać na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Dodaj komentarz