Jesteś lekarzem i posiadasz już własną stronę internetową? Brawo, pierwszy krok już dokonany. Ale to nie wszystko. Aby strona była rzeczywiście przydatna dla pacjentów musi posiadać potrzebne informacje. No i pozostaje jeszcze kwestia pozycjonowania… Ale o tym za chwilę.

Najważniejsze informacje

To, co najważniejsze, to oczywiście wszelkie dane kontaktowe – adres placówki medycznej, numer telefonu komórkowego lub stacjonarnego i adres e-mail. Na stronie powinien znaleźć się też opis usług i wszystkich zabiegów, które wykonywane są w danej placówce. Dobrze by było, gdyby znalazł się również cennik takich zabiegów – oczywiście, jeśli mamy gabinet prywatny. Ważną kwestią jest też terminarz wizyt, czyli kalendarz, w jakich dniach i godzinach przyjmowani są pacjenci. Powinna też znaleźć się informacja, czy leczymy w ramach umowy z NFZ.

Niezależnie od tego czy prowadzimy gabinet samodzielnie, czy mamy cały zespół specjalistów, warto napisać co nieco o doświadczeniu i kompetencjach lekarzy, ukończonych uczelniach, kursach itp.

Pozycjonowanie strony

Aby nasza strona była widoczna w wynikach wyszukiwania, np. pod frazą „ginekolog Warszawa” musimy odpowiednio zoptymalizować treść, wplatając w nią słowa kluczowe. Warto też dodać zakładkę z blogiem, gdzie będziemy tworzyć specjalistyczne artykuły. Po pierwsze, wpływają one na kreowanie wizerunku specjalisty z danej dziedziny i po drugie – wpływają na pozycję w wyszukiwarce. W takie teksty bardzo łatwo wpleść słowa kluczowe, a dodatkowo możemy umieszczać tam linki wewnętrzne do podstron naszej strony.

Jeśli chcecie wiedzieć, jak zadbać o content marketing, zajrzyjcie tu: http://nowoczesnylekarz.pl/content-marketing-gwarancja-sukcesu-branzy-medycznej/.

Dodaj komentarz