Coraz więcej osób sięga po naturalne metody leczenia różnych schorzeń, jest to głównie wynikiem unikania negatywnych konsekwencji przyjmowania leków, a także tego, że właśnie te tradycyjne farmakologiczne leczenie nie przynosi żadnych rezultatów. Jedną z takich metod jest leczenie pijawkami, fachowo nazywane hirudoterapią. Do zabiegów można używać tylko określonego gatunku, gdyż inne mogą nam zaszkodzić.

Aby poddać się takiemu leczeniu należy spełniać określone czynniki oraz posiadać aktualne badania krwi, w przeciwnym razie nie zostaniemy do niego dopuszczeni. Zabieg polega na przystawieniu pijawek w określone miejsca na naszym ciele i trwa około godziny. Jest on całkowicie bezbolesny, gdyż podczas wgryzania się pijawka wpuszcza do naszego organizmu pewnego rodzaju znieczulenie. W jej ślinie znajdują się korzystne dla zdrowia składniki, które leczą oraz zapobiegają wielu schorzeniom takim jak np. choroby układu oddechowego, sercowo-naczyniowego, neurologicznego, moczowo-płciowego, endokrynologicznego. Pozytywnie wpływają one również na naszą cerę oraz układ kostny. Bardzo dużo informacji o leczeniu pijawkami znajduje się na stronie http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Zanim jednak poddamy się temu zabiegowi należy wybrać odpowiednią klinikę lub gabinet lekarski, gdzie jest prowadzone tego rodzaju leczenie. Powyższe miejsca posiadają właściwe wymogi do ich prowadzenia, a pijawki lecznicze przetrzymywane są w należytych warunkach. Przed zabiegiem każda pijawka musi być poddana odpowiedniej sterylizacji, tak by nie zaraziła nas niechcianymi bakteriami, wirusami czy innego rodzaju patogenami. Pijawka lecznicza wykorzystywana jest tylko raz, to również ma na celu ochronę pacjenta przed zarażeniem się.

Należy pamiętać, żeby nie zaopatrywać się w nie samemu i nie przeprowadzać takiego leczenia bez odpowiedniego przeszkolenia i doświadczenia, ani nie powierzać jego wykonania osobie nie kompetentnej. Może to narazić nas na poważny uszczerbek na zdrowiu bądź może nawet wpływać na zagrożenie naszego życia. Warto zatem nie ryzykować i skorzystać z usług osób doświadczonych i mających ukończone kursu bądź szkolenia z tego zakresu.

Dodaj komentarz