Spotykasz kogoś, kto ma skórę, która potrafi rozjaśnić każdy nudny dzień. Od razu zakładasz, że to z pewnością zasługa niezliczonych produktów i zabiegów, którym poddaje się ta osoba. Zdziwisz się jednak, że czasami najprostsze rzeczy mogą stworzyć magię dla Twojej skóry. Coś tak prostego jak masaż twarzy może sprawić, że Twoja skóra stanie się piękna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym jest masaż twarzy, jakie są jego zalety, wady i wskazówki.  

Co to jest masaż twarzy? 

Jest to zabieg polegający na stymulowaniu punktów nacisku na twarzy, ramionach i szyi. Do masażu można używać olejków, balsamów lub kremów, w zależności od wyboru i wygody. Zabieg natychmiastowo rewitalizuje i usuwa stres. Włączenie masażu twarzy do rutynowej pielęgnacji skóry może w łatwy sposób zapewnić gładką, jędrną i zdrową skórę. Hurtownia medyczna Medwil oferuje różnorodne narzędzia i akcesoria, dzięki którym Twój masaż twarzy może być jeszcze bardziej efektowny. 

Jakie są korzyści z masażu twarzy? 

Zwiększa przepływ krwi 

Masaże twarzy zwiększają przepływ tlenu i krwi do twarzy, co pomaga w detoksykacji i cyrkulacji składników odżywczych. Jak wykazały badania (1), regularne wykonywanie masażu twarzy przez pięć tygodni spowodowało zwiększenie przepływu krwi. 

Pomaga zredukować zmarszczki 

Jedną z zalet masażu twarzy jest jego zdolność do opóźniania procesu starzenia się poprzez zwiększenie produkcji kolagenu i pomoc w rozluźnianiu mięśni twarzy. Zmniejsza on również widoczność zmarszczek.  

Ujędrnia skórę 

Z wiekiem nasza skóra zaczyna wiotczeć. Masaże twarzy pomagają ją ujędrnić i zachować jędrność. Zmniejszają także opuchliznę na twarzy.  

Pomaga w naprawie skóry 

Kolagen jest niezbędny do naprawy tkanek skóry i utrzymania jej elastyczności. Masaże twarzy korzystnie wpływają na zwiększenie produkcji kolagenu.  

Usuwanie toksyn 

Ruchy podczas masażu twarzy pomagają przemieszczać płyn limfatyczny i wypłukiwać toksyny z twarzy. Zadaniem układów limfatycznych w naszym organizmie jest usuwanie toksyn i innych substancji odpadowych.  

Jak wykonać masaż twarzy? 

Możesz wykonać go samodzielnie lub zlecić profesjonaliście. Przed przystąpieniem do masażu należy wybrać odpowiedni produkt. Np. olejek, krem lub serum. Na początku możesz wykonywać masaż dłońmi, a później, jeśli chcesz, zainwestuj w przyrządy do masażu twarzy, takie jak gua sha, metalowe wałki czy wałki jadeitowe. Zaleca się, aby nauczyć się korzystać z tych narzędzi od specjalisty, aby nie zaszkodzić skórze i uzyskać maksymalne korzyści.  Istnieją różne techniki masażu twarzy, takie jak ugniatanie kciukami, przesuwanie palców ruchem okrężnym, oklepywanie, stukanie, głaskanie itp. Stosuj je w połączeniu lub wybierz dowolną z nich – decyzja należy do Ciebie. Podczas masażu wywieraj delikatny nacisk.