Konopie zazwyczaj kojarzą się z marihuaną, jednak w tym przypadku mowa o nasionach konopi siewnej, czyli rośliny całkowicie legalnej i nie wywołującej jakiegokolwiek odurzenia. Dlaczego warto sięgnąć po te niewielkie ziarenka i włączyć je do codziennej diety?

Dla zdrowia…

Nasiona konopi siewnych zawierają kwasy omega-3 i omega-6 w idealnych dla naszego organizmu proporcjach, a więc 1:3. Substancje te łagodzą stany zapalne, poprawiają odporność, wzmacniają układ krążenia i pozytywnie wpływają na pracę mózgu. Ponadto nasiona te są bogatym źródłem białka, stąd na pewno zainteresują się nimi weganie i wegetarianie. Warto również wspomnieć o minerałach ukrytych w ziarnach konopi, które niezbędne są dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

…i dla urody

Nasiona konopi oprócz wymienionych wyżej składników zawierają również duże ilości błonnika pokarmowego. Włączenie ich do codziennej diety sprzyja więc zachowaniu zgrabnej sylwetki i ogranicza ochotę na podjadanie pomiędzy posiłkami. Oprócz tego jedzenie ziaren konopi pozwala poradzić sobie z problemami skórnymi, takimi jak egzema, czy łuszczyca, a tym samym znacznie poprawia jej wygląd.

Jak jeść nasiona konopi?

Ziarna konopi dostępne są w postaci niełuskanej lub łuskanej. Mają lekko orzechowy smak, który świetnie komponuje się z:jogurtami, sałatkami, czy kanapkami. W sklepach ze zdrową żywnością ponadto dostępne są inne produkty pozyskiwane z nasion konopi, jak np. mąka, czy olej. Ten ostatni należy spożywać wyłącznie na zimno, ponieważ wysoka temperatura pozbawia go właściwości zdrowotnych.

2

Podsumowanie

Ze względu na wiele pozytywnych dla naszego zdrowia właściwości, nasiona warto wprowadzać do codziennego menu – o innych ziarnach można przeczytać również tu. Pamiętajmy, że konopie siewne nie zawierają żadnych odurzających substancji, w przeciwieństwie do indyjskiej odmiany tej rośliny. royalqueenseeds.pl – sklep z nasionami marihuany informuje o jej leczniczych właściwościach, jednak na legalizację trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Tymczasem warto sięgnąć po ziarna konopi siewnej, które wspomagać będą prace naszego organizmu.

Dodaj komentarz