Leczenie pijawkami jest coraz bardziej popularne. Dlaczego?

Pijawki lekarskie od podszewki

Na początek, kilka informacji o leczeniu pijawkami pomoże Ci zrozumieć, na czym polega ta metoda terapii i dlaczego jest obecnie tak popularna. Pijawki lekarskie były już znane w starożytnym Egipcie. Od tamtej pory przeżywają wzloty i upadki, ale teraz przechodzą prawdziwy rozkwit w świecie medycyny. Wszystko to dlatego, że naturalne leczenie jest coraz bardziej skuteczniejsze. Przede wszystkim lekarstwa czasami mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Mimo tego, że leczą dane objawy czy uśmierzają pewne bóle to powoduje szkodę w innej części naszego organizmu. Tabletki mogą mieć zgubny wpływ na nasz żołądek, a używanie ich w nadmiarze może spowodować wystąpienie wrzodów żołądka lub refluksu pokarmowego. Z tego względy już teraz powinniśmy poznać tajniki hirudoterapii i na zawsze uwolnić się o medykamentów, które nie dość, że dużą kosztują to jeszcze nie zawsze działają.

Tajniki hirudoterapii

Pijawki lekarskie to z języka łacińskiego hirudy. Właściwości lecznicze znajdziemy w ślinie tych pasożytów. Hirudy umieszcza się na ciele pacjenta. Wysysając krew, oczyszczają ją i przy okazji poprawiają kondycję żył, tętnic i organów wewnętrznych. Musimy jednak pamiętać, że aby taki zabieg był w stu procentach bezpieczny, powinien być przeprowadzany w profesjonalnych gabinetach, a pijawki, które są do niego używane muszą pochodzić z pewnego źródła. Jedyne miejsce, w którym te pasożyty są w pełni bezpieczne to takie, gdzie przechowuje się je w laboratoryjnych warunkach i sterylnych pomieszczeniach.

Teraz nasuwa się pytanie, jakie schorzenia wyleczy hirudoterapia?

Z czego się wyleczysz?

Jeżeli cierpisz na nawracające migreny, wysokie ciśnienie czy paradontozę to z pewnością hirudy pomogą Ci się pozbyć tych dolegliwości i sprawią, że uwolnisz się od bólu i nieprzyjemnych dolegliwości. Natomiast w przypadku poważniejszych chorób, takich jak na przykład zakłócenie odpływu żylnego i limfatycznego, skrzep żylny, zwiększona lepkość krwi czy niedokrwistość, tym bardziej powinieneś się zainteresować tą metodą leczenia i skorzystać z takiej terapii jak najszybciej. Na pewno stan Twojego zdrowia się poprawi, a cały organizm zregeneruje.

Dodaj komentarz