Kontuzje to chleb powszedni sportowców- wyczynowych narciarzy, piłkarzy, wspinaczy czy rowerzystów. W ramach uprawianych dyscyplin borykają się oni z konsekwencjami wieloletnich treningów, przeciążeń czy wypadków sportowych.

Każda kolejna kontuzja może skutkować długoletnią przerwą czy nawet wykluczeniem z dalszego bycia sportowcem. W przypadku konieczności rehabilitacji kolan – po upadkach, naciągnięciach, złamaniach, a także w ramach utrzymania nogi w przysłowiowych ryzach – stosowana jest orteza stawu kolanowego.

Możliwość regulacji kąta zgięcia i wyprostowania, różnorodność materiałów wykonania, a także dostępność w wielu rozmiarach powoduje, że jest to bardzo uniwersalne i przydatne rozwiązanie zarówno dla sportowców jak i do użytku domowego (po operacjach, zwichnięciach, złamaniach, ale także w niwelowaniu bólu i przy odciążaniu stawów).

Drugą często pojawiającą się kontuzją są uszkodzenia w obrębie stopy i kostki. Wtedy stosowana jest orteza stawu skokowego, która nie tylko stabilizuje po urazie, jak zwichnięcie czy skręcenie kostki, ale też może stanowić dodatkowe wsparcie dla osób czynnie uprawiających sport. Orteza na kostkę jest także zalecana w celu eliminowania przykurczów oraz dla osób z porażeniem dolnych kończyn.

Jeżeli jesteś użytkownikiem ortezy lub stabilizatora w celach przeciwbólowych – sprawdź produkt Instalife Plus. Ta opaska akupresurowa, poprzez specjalny punkt uciskowy, wywiera napór na łydkę i w ten sposób zapobiega rozprzestrzenianiu się bólu. To ciekawa alternatywa dla standardowych produktów ortopedycznych!

Dodaj komentarz