Idąc do lekarza zazwyczaj musimy nastawić się na leczenie środkami chemicznymi, antybiotykoterapię i wykluczenie w większości domowych sposobów na powrót do zdrowia. Czy można tego uniknąć chociaż w pewnej części chorób? Oczywiście, że się da.

Nasze babcie nie znały takiej ilości leków jaką zażywają młodsze pokolenia. Syropy i nalewki ziołowe, okłady z liści ziół, maści domowej roboty i niezastąpione bańki na przeziębienie. Pomagają walczyć z chorobą, organizm sam ma szansę stawić czoła infekcji. Niezwykle ważne jest, aby wykonywała to osoba, która wie jak stawiać bańki oraz jak powinien zachowywać się pacjent po dokonanym zabiegu. Domowe sposoby na przeziębienie nie tylko pomogą uporać nam się z infekcją bez konieczności zażywania najczęściej drogich środków aptecznych o wysokim odsetku niepożądanych skutków ubocznych, ale też pozwolą organizmowi samodzielnie zwalczyć infekcję. Prowadzi to do wytworzenia się przeciwciał.

Bańki chińskie mają jednak różne zastosowania. Jako cywilizacja stajemy się coraz bardziej podatni na choroby związane z otyłością. Spowodowane jest to stylem życia i przetworzoną żywnością, którą spożywamy. Dojazd do pracy samochodem, praca za biurkiem, lunch w bufecie, powrót do domu samochodem i wieczór spędzony na kanapie. Wszystko to prowadzi do problemów zdrowotnych, pojawia się obniżona odporność, a przez siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej wygląd sylwetki nie jest zadowalający.

Warto w takiej sytuacji zadbać o siebie. Przede wszystkim ze względu na stan zdrowia, jednak oczywistym jest, że sylwetka i wygląd to również ważne aspekty. Poprawiamy nasz sposób odżywiania się, zaczynamy się ruszać biegać, pływać, trenować na siłowni. Czy to wystarczy? Czy skóra dostosuje się do zmian zachodzących w naszym organizmie i pozostanie jędrna, gładka i napięta? Niekoniecznie. Dlatego ważne jest aby zadbać również o ten aspekt. Idealnym sposobem jest masaż bańkami. Odpowiednio wykonywany w połączeniu z wysoką systematycznością przynieść może niesamowite efekty.

źródło: http://www.medplus.pl/produkt/

Dodaj komentarz