Nawet jeśli odpowiednio dbamy o zęby, nie unikamy wizyt u dentysty i wszystkie ubytki leczymy na bieżąco, to zdarza się tak, że nasze zęby nie są takie, jakbyśmy tego chcieli. Nieraz również na skutek różnych zdarzeń losowych cierpi nasze uzębienie. Jak możemy je naprawić, żeby znowu cieszyć się pięknym uśmiechem?

Sposobów na poprawę uśmiechu jest kilka, w zależności od tego co chcemy zmienić, możemy wybrać odpowiednią dla siebie.

Licówki 

Jest to bardzo szybki i popularny sposób na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu. Stosuje się je głównie aby skorygować kształt, wielkość zębów oraz kolor, a także aby odbudować brakujące fragmenty zębów. Licówki Legnica są to bardzo cienkie warstwy materiału cementowego nałożone na przednią powierzchnię zębów, po to aby poprawić ich wygląd estetyczny. Założenie licówek zazwyczaj obejmuje zęby od jedynek do czwórek, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć je również na resztę zębów. Zabieg ten przebiega etapowo, najpierw lekarz przeprowadzi wywiad, a następnie przygotuje powierzchnię zębów, szlifując ją w znieczuleniu miejscowym. Z oszlifowanych zębów pobiera się wyciski, na podstawie których pracownia protetyczna wykona licówki. W międzyczasie zęby zostają zabezpieczone licówkami tymczasowymi, podczas kolejnej wizyty lekarz założy licówki właściwe. Prawidłowo założone mogą wytrzymać ok 10-15 lat, ale konieczne są wizyty kontrolne co pół roku.

Implanty

Jeśli stracimy ząb w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy własnego zaniedbania, ratunkiem mogą być implanty Legnica http://centrumstomatologicznelegnica.pl/oferta/implantologia . Implanty zębowe to niewielkie tytanowe „wszczepy”, który z wyglądu przypominają śrubę i zastępują one utracone korzenie zębowe. Wraz z koroną protetyczną uznawane są za jedno z najlepszych sposobów odtwarzania utraconego zęba. Umożliwia to trwała odbudowę braku uzębienia i przywróci piękny uśmiech. Cały zabieg można wykonać nawet podczas jednej wizyty, jest on przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Składa się on z trzech etapów – wszczepienie implantu, wkręcenie śruby gojącej oraz zamocowanie sztucznego zęba. Wszczepienie implantów jest dość skomplikowanym zabiegiem i niestety nie należy do tanich. Implanty są jednak warte swojej ceny, ponieważ cechuje je taka sama wytrzymałość jak zębów naturalnych.

Dodaj komentarz