Każdy, kto choć raz doświadczył nieprzyjemnej wizyty u stomatologa, wie, jak ciężko się później przełamać, gdy istnieje konieczność ponownego odwiedzenia tego lekarza. Jednakże w nowoczesnych gabinetach można spotkać się z zupełnie nową jakością leczenia. Dlatego zamiast unikać dentystów warto dowiedzieć się, jak tak naprawdę wyglądają współczesne metody leczenia, dzięki czemu bez strachu będziecie mogli regularnie dbać o zdrowie waszej jamy ustnej.

Znieczulenie? Tak poproszę

Choć większość osób nie wyobraża sobie zabiegów w obrębie jamy ustnej bez znieczulenia, to wielu pacjentów ma obawy przed samym znieczuleniem. Być może wcześniejsze złe doświadczenia powodują lek i na samą myśl o igle robi im się słabo. Dzięki nowoczesnym sposobom podawania znieczulenia można zapomnieć o nieprzyjemnym i bolesnym ukłuciu. Na czym one polegają? Pierwszy z nich to użycie niezwykle cienkiej igły lub igły sterowanej komputerowo co sprawia, że znieczulenie jest podane z ogromną precyzją. Drugim sposobem jest użycie aparatu emitującego prąd o odpowiednim natężeniu. Nowoczesne metody znieczulania nie wywołują drętwienia języka i części twarzy, co jest dużym plusem dla wielu osób.

Próchnica – wczesne wykrywanie

Dzięki innowacyjnym metodom próchnicę można wykryć w bardzo wczesnym stadium, jeszcze zanim zrobi się w zębie dziura. W tym celu stomatolog http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ wykorzystuje mikroskopy, lupy zabiegowe i miniaturowe kamery wewnątrzustne, które pozwalają znaleźć zarówno plamkę będącą początkiem próchnicy, jak i miejsca, w których nastąpiła demineralizacja szkliwa. W zależności od tego jak zaawansowane są zmiany, lekarz podejmuje odpowiednie leczenie – uszczelnianie zęba lub wiercenie i plombowanie.

Leczenie kanałowe – nie takie straszne jak je „malują”

Jakby zapytać pacjentów, z czym im się kojarzy leczenie kanałowe, to większość odpowiedziałaby zapewne, że z długimi, mozolnymi wizytami, które ciągną się w nieskończoność. Teraz to już przeszłość! Nowoczesne materiały pozwalają oczyścić, odkazić i wypełnić ząb w trakcie jednej wizyty.

Leczenie stomatologiczne się rozwija, dzięki czemu może więcej osób będzie chętniej z niego korzystać.

Dodaj komentarz