Czy bycie fit to tylko moda? A może jest to sposób na zdrowie, dobre samopoczucie i kondycję? Czy aby mieć smukłą sylwetkę i wysportowane ciało, trzeba być na diecie głodówkowej i codziennie biegać na siłownię? Niektórym tak się wydaje, jednak jest to błędne przekonanie.

Jak osiągnąć zgrabną sylwetkę

Pierwszym krokiem do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, a następnie utrzymania wagi ,jest zdrowe odżywianie. Nie chodzi o to, aby głodzić się i stosować diety 1000 kcal, ale żeby dostarczyć organizmowi „dobre paliwo” w odpowiedniej ilości. Podstawą są regularne posiłki o odpowiednim rozkładzie mikro- i makroskładników oraz bilansie kalorycznym. Osoby o niskiej aktywności fizycznej nie potrzebują aż tak bardzo kalorycznej diety jak ci, którzy wykazują wysoką aktywność, ćwiczą, chodzą na siłownie czy mają pracę o charakterze wysiłkowym.  Kalorie kaloriami, jednak równie ważna jest jakość spożywanych posiłków. Rzeczą oczywistą jest rezygnacja ze „śmieciowego jedzenia”: fast foodów, sklepowych słodyczy, kolorowych napojów oraz gotowych dań, które można dostać w każdym sklepie. Nie zapominajmy jednak, że dieta to 70% sukcesu, pozostałe 30% to aktywność fizyczna.

Bądź fit z cateringiem dietetycznym

Często zdrowe odżywianie wiąże się z koniecznością poświęcenia czasu na zakupy, a następnie przyrządzenie dania. Co zrobić, gdy ktoś tego czasu nie ma? Czy jest skazany na pizze, frytki i szybkie posiłki o nieregularnych porach? Oczywiście, że tak nie jest. Ludzie zdają sobie sprawę z ciągłego braku czasu i życia w biegu, dlatego niektóre firmy cateringowe poszerzyły swoją ofertę o dietę pudełkową. Jest to dieta indywidualnie dostosowana do klienta pod czujnym okiem dietetyka. Jedną z takich firm jest Dietykieta, która działa na terenie Wrocławia, Legnicy oraz Bolesławca. Catering dietetyczny umożliwia nam jedzenie o stałych porach i wyrobienie zdrowych nawyków. Korzystając z usług Dietykiety mamy pewność, że posiłki są odpowiednio zbilansowane, a produkty użyte do sporządzenia dań są naturalne i najwyżej jakości. W razie wątpliwości i pytań na temat zdrowego odżywiania możemy skorzystać z usług dietetyka.

Dodaj komentarz