Seks, namiętności i intymność – to podstawy udanego pożycia w związku. Jednak jest czasami tak, że o tych trzech kluczach zapominamy. Jak je odzyskać? Gdzie je znaleźć?

Codziennie gdzieś biegamy, gonimy i ciągle jesteśmy pod presją czasu, który mogłoby się wydawać, stoi nad nami niczym wielki zegar i śledzi każdy nasz ruch. Te osoby, które ciężko pracują lub mają za sobą długą ścieżkę kariery zawodowej doskonale wiedzą, jak stres i ciągły brak cennych minut wpływa na związek, seks i inne sfery życia partnerskiego. Teraz najwyższa pora na chwilę namysłu i zwolnienie tempa.

Jak zatem przywrócić w sypialni dawny ogień i namiętność mimo braku czasu, siły i może nawet ochoty na seks?

Kłopoty z seksem

W dojrzałym wieku, często napotykamy bariery psychiczne, które nie pozwalają nam cieszyć się seksem i czerpać z niego takiej satysfakcji jaką byśmy chcieli. Praca zawodowa czy inne problemy, napotykane codziennie moga nas blokować lub też zaniżać nasze poczucie pewności siebie i kobiecości czy męskości.

Mimo tego, że obecnie możemy kupić przeróżne specyfiki na erekcję, zwiększenie libido czy lepszy orgazm, to i tak najlepiej rozwiązywać takie kłopoty naturalnie. Jak to zrobić?

Sztuka słuchania i konwersacji – mówmy otwarcie o seksie

Rozmowa z partnerem, wymiana spostrzeżeń, sugestii czy potrzeb zazwyczaj okazuje się bardzo pomocna. Ale co wtedy, kiedy zwyczajnie boimy lub wstydzimy się rozmawiać na takie tematy? Czy warto się tym przejmować? Tak, choćby dlatego że bez udanej konwersacji i bez umiejętności słuchania potrzeb drugiej osoby, nie możemy zbudować relacji opartej na wzajemnym zaufaniu i wsparciu.

Wizyta u specjalisty – kiedy niezbędna?

Jeżeli boimy się mówić o swoich problemach czy oczekiwaniach względem seksu, to najlepszym wyjściem będzie wizyta w gabinecie seksuologicznym.

Seksuolog, to doświadczony specjalista, który poprzez rozmowę pomoże nam rozwiać wszelkie nasze wątpliwości i odpowie na wszystkie nasze pytania. Takie spotkanie, może uratować sferę intymną w naszej relacji z drugą osobą i pozwoli nam otwarcie rozmawiać o kłopotach. Taki fachowiec na pewno pomoże Wam rozwiązać wszystkie problemy, dotyczące szczęśliwego pożycia.

Tutaj, możesz sprawdzić gabinet seksuolog Częsotchowa: http://andrzejkubat.pl/.

Dodaj komentarz