Bóle kręgosłupa to dolegliwość, na którą uskarża się coraz więcej osób. Z tego powodu kolejki do ortopedów wydłużają się, a my z dnia na dzień tracimy komfort życia. Czy ból kręgosłupa ma ścisły związek z materacem, na którym śpimy? Oczywiście. Dlatego w tym artykule przeczytasz o sposobach na pozbycie się łupania w plecach i zdrowy dla kości sen.

Problem tkwi w szczegółach – ból kręgosłupa

Z pozoru wygodne łózko i materac ze sprężynowym wypełnieniem rzadko kiedy podejrzewamy o przyczynę bólu kręgosłupa. Przecież nie śpimy na kanapie lub wersalce, więc nasze ciało powinno odpoczywać. Tak, pod warunkiem, że materac jest wykonany z odpowiedniego materiału i wyprofilowany tak, by dostosowywał się do naszych pleców i pozycji, w której sypiamy.

Dlatego przeanalizuj, jakiej twardości podłoże kupiłeś. Jeśli to możliwe, skonsultuj ze swoim ortopedą odpowiednią twardość materaca przy Twojej chorobie kręgosłupa. Inny typ podłoża będzie potrzebny, gdy cierpimy na dolegliwości ze strony odcinka lędźwiowego, a inny, gdy choruje kark lub biodro.

Zainwestuj w zdrowie swojego kręgosłupa

Bóle głowy, drętwienie nóg, nocne skurcze czy problemy z koncentracją – to najczęstsze objawy problemów z kręgosłupem, które zdarza nam się bagatelizować i wygłuszać tabletką. Nie podejrzewamy, że chory i skrzywiony kręgosłup lub przesunięty dysk jest objawem naszych dolegliwości wspominanych na początku. Nawet źle ułożone i dobre poduszki puchowe mogą sprawić, że obudzimy się z migreną i przez resztę dnia będziemy przemęczeni, rozdrażnieni albo senni.

Postaw na zdrowie i uwolnij się od bólu

Kto z nas nie marzy o doskonałym zdrowie? A kto wie, że w dużej mierze zależy ono od kręgosłupa? To właśnie on sprawia, że możemy chodzić, biegać, siadać i robić mnóstwo innych rzeczy. Doceniamy to dopiero wtedy, gdy bóle i zwyrodnienia nie pozwalają nam wstać z łózka i cieszyć się życiem. Dlatego warto postawić na zdrowie i uwolnić się od bólu metodą małych kroków. Zacznijmy od zmiany materaca lub miejsca, w którym śpimy. Kości i mięśnie z pewnością to docenią.

Szeroki wybór materaców – w tym również ortopedycznych – znajdziesz na stronie: https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz