Owłosienie na rękach, nogach, pod pachami, czy innych częściach ciała – poza głową – staje się problemem już nie tylko dla kobiet. Także mężczyźni coraz częściej na stałe pragną pozbyć się niechcianego owłosienia, by móc cieszyć się ładnym, estetycznie wyglądającym ciałem. Dla jednych i drugich najlepszym rozwiązaniem jest depilacja laserowa. Efekty, jakie przynoszą zabiegi są w stanie w najwyższym stopniu usatysfakcjonować pacjentów gabinetów medycyny estetycznej.

Laser LightSheer Duet

Wśród wielu urządzeń służących do depilacji laserowej, na wyróżnienie zasługuje LightSheer Duet. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń, pozwalające na bezpiecznie usunięcie włosków. Laser diodowy LightSheer Duet daje możliwość wykorzystania dwóch głowic – mniejszej i większej – co sprawia, że depilacja jest w jeszcze większym stopniu precyzyjna i pozwala na dotarcie wiązki nawet w najtrudniej dostępne miejsca. Mniejszy laser doskonale sprawdzi się na przykład w przypadku depilacji laserowej bikini. Warto podkreślić, że laser LightSheer Duet dostał certyfikat bezpieczeństwa i skuteczności, przyznawany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków, oznacza to, że w przeciwieństwie do innych urządzeń tego typu, nie ma ryzyka wrastania włosów, reakcji alergicznych, powstawania przebarwień czy blizn. To bezinwazyjna metoda depilacji laserowej, nie naruszającej struktury skóry. Jednak tak jak w przypadku innych urządzeń, LightSheer Duet musi się dostosować do naturalnego cyklu wzrostu włosa, który determinuje częstotliwość wykonywania zabiegu. 

Cykl wzrostu włosa a depilacja laserowa

Laser LightSheer Duet wykorzystywany jest między innymi w katowickim Centrum DER-MED, dlatego zapytaliśmy tamtejszych ekspertów, dlaczego zabiegi tym urządzeniem należy powtarzać. “To normalne w przypadku depilacji laserowej w każdym przypadku. Należy bowiem dostosować się do cyklu wzrostu włosa. Na ciele włosy nie rosną jednakowo – niektóre włosy nadają się do usunięcia, inne jeszcze nie” – podkreślają eksperci i dodają: “Cykl rozwojowy włosa odbywa się w trzech fazach i powtarza w ciągu życia: 

  • Faza anagenu – jest aktywną fazą wzrostu włosa, podczas której komórki macierzy intensywnie dzielą się, produkując włos. 
  • Faza katagenu – to faza, gdy zanika macierz i włos zostaje wypchnięty w kierunku powierzchni skóry. 
  • Faza telogenu – to faza wypadania, w której włos jest całkowicie zrogowaciały i w zasadzie martwy. Cebulka staje się coraz cieńsza, aż w końcu wypada podczas mycia, szczotkowania lub wypchnięta przez nowy włos. 

Depilacja laserowa działa na włosy w fazie anagenu.”

Efekty depilacji laserowej LightSheer Duet

Zabiegi depilacji laserowej LightSheer Duet dają pacjentom większe poczucie komfortu, a ze względu na bezbolesność, także bezpieczeństwa. Ta metoda zapewnia ponadto:

  • Oszczędność czasu – jest nawet 5-krotnie krótsza niż zabiegi innymi urządzeniami do depilacji laserowej
  • Bezpieczeństwo – także u osób z ciemną, karnacją, wrażliwą skórą oraz tendencją do pękających naczynek. Mimo, że depilacja laserowa skutecznie i szybko usuwa owłosienie, to jest jednocześnie delikatne dla skóry.
  • Skuteczność – dzięki wymiennym głowicom możliwa jest depilacja nawet najtrudniej dostępnych miejsc – np., depilacja bikini. 
  • Komfort – LightSheer Duet jest bezbolesnym sposobem na depilację laserową.

Tak jak w przypadku każdego zabiegu wykonywanego w gabinetach medycyny estetycznej, przed decydującą wizytą należy umówić się na konsultację wstępną lub skonsultować się z ekspertami wcześniej.


Dodaj komentarz