Obecnie medycyna naturalna znów staje się co raz bardziej popularna, spychając na drugi plan współczesne metody leczenia wielu schorzeń. O wspaniałym działaniu i właściwościach pijawek wiadomo już od bardzo dawna, jednak dopiero w ostatnich czasach hirudoterapia wraca do łask.

Czym jest hirudoterpia?

Pijawki lekarskie zostały dopuszczone do obrotu w medycynie w 2004 roku, kiedy to Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków uznała je za oficjalną metodę leczenia. Okazało się bowiem, że hirudoterapia przynosi znaczne lepsze efekty niż podawane chorym leki przeciwzakrzepowe czy rozszerzające naczynia. Również lekarze powoli przekonują się, że leczenie pijawkami działa silniej niż wiele stosowanych dotychczas leków, a same pijawki to miniaturowe laboratorium farmakologiczne.

Oczywiście pijawki nie stanowią najlepszego leku na wszystkie choroby, jednak są bardzo skuteczne przy leczenie chorób serca, nadciśnienia, niedociśnienia, chorób płuc i oskrzeli, chorób przewodu pokarmowego, wątroby, wrzodów żołądka lub dwunastnicy, zbyt wysokiego cholesterolu, alergii, chorób skóry, żylaków, chorób niedokrwiennych, bezpłodności, chorób berek, prostaty, impotencji czy nawet depresji, nerwicy i agresji. Świetnie sprawdzają się również w kosmetologii, bowiem skutecznie opóźniają procesy starzenia się skóry. W tym celu stosuje się liftingującą maseczkę z pijawek.

Kurs hirudoterapii

Wciąż jeszcze niewiele jest osób, które podejmują się leczenia pijawkami lekarskimi, dlatego warto wybrać się na specjalny kurs hirudoterapii http://pijawki.abros.pl/kursy-hirudoterapii/. Dzięki niemu zyskasz nowe umiejętności i dowiesz się wszystkiego o zbawiennych efektach leczenia pijawkami. Kurs taki oraz zdanie egzaminu następującymi po nim nie tylko dają nam uprawnienia do prowadzenia hirudoterapii, ale także poszerzają nasze horyzonty. Tym bardziej, że współczesna medycyna w wielu przypadkach po prostu zawodzi, a lecznicze właściwości pijawek znane są ludziom od najdawniejszych czasów, są nieszkodliwe i zawsze skuteczne. Warto więc już dziś dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej.

Dodaj komentarz