Coraz więcej Polaków narzeka na państwową służbę zdrowia. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro do specjalisty trzeba oczekiwać w długich kolejkach, a za najpilniejsze badania i tak należy płacić. Z tego też względu coraz więcej z nas wybiera dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które w razie problemów ze zdrowiem gwarantuje nie tylko profesjonalną, natychmiastową i kompleksową opiekę medyczną, ale również wypłatę odszkodowania finansowego.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne – zakres umowy

Ubezpieczenia zdrowotne są coraz bardziej popularne nie tylko w korporacjach, gdzie na takowe pakiety jako bonus do wypłaty mogą liczyć pracownicy. Podobne umowy zawieramy też bardzo często prywatnie, dzięki czemu możemy dobierać elastyczne warunki zakresu takiej polisy. Z reguły zależy nam na możliwości korzystania z podstawowej, ale też specjalistycznej opieki medycznej bez oczekiwania w długich kolejkach. W przypadku tych najbardziej rozszerzonych pakietów ubezpieczony może liczyć na profesjonalną diagnostykę oraz leczenia, w tym leczenie, które wymaga hospitalizacji.

Drugi zakres ubezpieczenia do dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, które gwarantuje wypłatę środków pieniężnych za każdy dzień hospitalizacji. Pewność otrzymania odszkodowania ubezpieczony może też mieć w przypadku przebycia przewlekłej choroby, która uniemożliwiła mu wykonywanie pracy zarobkowej albo takiej, której efektem jest trwały uszczerbek na zdrowiu. Odszkodowanie należy się również tym, którzy musieli poddać się operacji w ramach walki o zdrowie czy życie.

Polisa dla ochrony zdrowia – korzyści

Ubezpieczyciele oferują dzisiaj rozmaite pakiety ubezpieczeniowe, dzięki którym dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne może być „szyte na miarę” potrzeb, oczekiwań i możliwości. Wiadomo, że zakres takiej polisy będzie tym szerszy, im składki ubezpieczeniowe będą wyższe. Ubezpieczający się powinien jednak brać pod uwagę swój budżet, by nie utracić płynności finansowej. Warto wiedzieć, że umowy dotyczące ubezpieczeń zdrowotnych najczęściej zawierane są na wiele lat.

Co zapewnia dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne? Przede wszystkim ubezpieczony może liczyć na:

  • korzystanie z opieki medycznej bez konieczności długiego oczekiwania w kolejkach,
  • wykonywanie specjalistycznych badań bez konieczności wydawania dużych sum pieniędzy,
  • odszkodowanie za pobyt w szpitalu,
  • odszkodowanie za przebytą operację,
  • odszkodowanie za trwały uszczerbek na zdrowiu.

Środki, które wypłaca ubezpieczyciel w ramach dodatkowej polisy zdrowotnej, mogą być przeznaczone na dalsze, profesjonalne leczenie, rehabilitację albo realizację bieżących zobowiązań finansowych i godne życie w warunkach tymczasowej niemożności podjęcia pracy zarobkowej. Jeśli dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne zostanie połączone z ubezpieczeniem na życie, zabezpieczona zostanie także rodzina ubezpieczonego, jeśli ten w wyniku choroby umrze.

Dodaj komentarz