Leczenie pijawkami medycznymi obrosło w wiele mitów i legend. Dla wielu wciąż służy do upuszczania tzw. „złej krwi”. Jednak te małe żyjątka mają w sobie specjalne substancje, które nie tylko wspomagają regeneracje organizmu, ale także pomagają w zwalczeniu zaawansowanych chorób.
Pijawki lecznicze zawierają w swoich gruczołach ślinowych hirudozwiązki wspomagające funkcjonowanie organizmu. Mają szerokie zastosowanie w medycynie od pomocy przy regeneracji przez leczenie schorzeń do zwalczania poważnych chorób. Najbardziej znanymi związkami są hirudyna (działająca przeciwzakrzepowo), aparyza (poprawiająca płynność i zmniejszająca lepkość krwi), gilatyna (działająca przeciwprzerzutowo) i hementyna (rozbijająca powstałe w organizmie zakrzepy).
Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami zalecane jest w przypadku, każdego u kogo nie występują przeciwwskazania do przeprowadzenia terapii. Najczęściej leczone są schorzenia związane z układem krążenia lub/i układem nerwowym. W pijawkach znajduje się ponad 110 substancji leczniczych.
Jedną z technik jest kuracja miejscowa. Wówczas pijawka jest przykładana do ciała w miejscu, które potrzebuje interwencji medycznej. Dzięki temu terapia jest znacznie bardziej skuteczna, bo związki trafiają bezpośrednio do chorej części organizmu człowieka.
Inną metodą jest hirudokompleksoterapia. Druga najczęściej stosowana technika w leczeniu za pomocą pijawek medycznych. Pijawki są przykładane jednocześnie do kilku miejsc w organizmie człowieka. Wówczas żyjątka jednocześnie leczą kilka elementów ciała, przez co kuracja jest znacznie efektywniejsza.
Kolejna technika to hirudoneuroterapia. Pijawka oddziałuje na układ nerwowy lecząc poważne schorzenia, nawet w bardzo zaawansowanej formie. Innym typem kuracji jest hirudoautoimmunoterapia. Prowadzona jest pod nadzorem lekarza ze względu na jej wykonanie i bezpieczeństwo pacjenta.
Więcej na temat leczenia za pomocą pijawek leczniczych i rodzajów hirudoterapii można znaleźć na stronie http://pijawki.abros.pl/.