Mimo że kiedyś je wyśmiewaliśmy, dziś coraz chętniej do nich wracamy. Tak, tak, sposoby leczenia stosowane przez nasze prababcie i babcie znów podbijają serca. Zamiast faszerować się farmaceutykami, sięgamy po naturalne lekarstwa. Podobnie chętnie poddajemy się też zabiegom medycyny niekonwencjonalnej.

Domowe sposoby na przeziębienia

Z pewnością i wam zdarzyło się przeziębienie, z którym żadne farmaceutyki nie mogły sobie poradzić. Zresztą, co z tego, że pozbędziemy się na przykład bólu gardła czy kataru, skoro nie zwalczymy wirusa, który zaatakował nasz organizm. Gdy jesteśmy rzeczywiście pod ścianą, idziemy do lekarza i w efekcie sięgamy po antybiotyk. Aby uniknąć takiego rozwiązania coraz więcej osób ucieka się jednak to innych sprawdzonych metod. Jakich? Takich, jakie stosowały nasze prababcie i babcie. Mamy wiele naturalnych specyfików, które pozwolą nam wygrać z chorobą. Co ciekawe, nie dość, że są one ponadczasowe to polecają je nawet sami lekarze. W walce z przeziębieniem niezastąpione są na przykład: miód, czosnek, mleko, lipa, cytryna, czy cebula. Wykorzystane w odpowiedni sposób, pomogą nam wygrać z wirusem.

Medycyna niekonwencjonalna

Swój renesans przeżywa obecnie też medycyna naturalna. To doskonała alternatywa dla leczenia farmakologicznego. Z tego też powodu coraz więcej osób korzysta z zabiegów akupresury, akupunktury, aromaterapii, radiestezji czy hirudoterapii. Ta ostatnia, czyli najprościej mówiąc leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami), służy nie tylko wyleczeniu danej dolegliwości. To również doskonały zabieg, który w swojej ofercie ma coraz więcej gabinetów kosmetycznych. Ogromną popularnością cieszy się na przykład maseczka z pijawek, czyli tzw. lifting wampirzy. To prawdziwy hit zwłaszcza wśród gwiazd Hollywood. Pijawki za sprawą unikalnych, silnych związków zawartych w wydzielinie gruczołów ślinowych, wygładzają zmarszczki, intensywnie nawilżają skórę i poprawiają jej jędrność. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/

Dodaj komentarz