Leczenie pijawkami – zarówno jako zagadnienie, jak i jako zabieg medyczny – wywołuje sporo kontrowersji. Wielu stereotypowo uważa, że to szarlataństwo, mimo że nie ma wiedzy na temat tej dziedziny medycyny naturalnej. Warto się przełamać i przekonać o tym, jaka jest prawda, niż ufać wpajanym przez społeczeństwo mitom.

Czym jest hirudoterapia i jakie jest jej zastosowanie?

Hirudoterapia to leczenie pijawkami hodowanymi w warunkach laboratoryjnych. Przystawianie pijawek ma zastosowanie m.in. w leczeniu zaburzeń naczyń krwionośnych, jednak wpływa też korzystnie na leczenie tzw. trudnych chorób – często bywa ostatnią deską ratunku dla pacjentów. Pomagają na żylaki, choroby płuc i oskrzeli, trudno gojące się rany, czy też nadciśnienie. Choć hirudoterapia wciąż jest traktowana dość nieprzychylnie, coraz więcej osób się do niej przekonuje, co sprawia, że wraca do łask.

Czy to działa? Co nieco o właściwościach leczniczych

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy hirudoterapia spełnia swoją funkcję i czy „działa”. Co prawda ludzie korzystający z dóbr pijawek twierdzą, że rzeczywiście leczy, ale jej działanie jest zależne od wielu czynników, dlatego też nie można postawić jednoznacznej tezy. Pijawki mają wiele właściwości leczniczych, co potwierdza fakt, że ich ślina zawiera cenne składniki i związki – tzw. hirudozwiązki – odpowiadające m.in. za krzepliwość krwi. Dzięki hirudynie działają przeciwzakrzepowo, a aparyza upłynnia krew. Więcej o pijawkach możesz dowiedzieć się ze strony: http://pijawki.abros.pl/.

„Po co mi to?” – najczęstsze pytanie, brak odpowiedzi

To pytanie najczęściej towarzyszy tym osobom, które dość sceptycznie podchodzą do leczenia pijawkami. Dla wielu hirudoterapia to zwykły wymysł medycyny uchodzący za „naturalny”. Mimo to wielu pacjentów może potwierdzić leczniczy wpływ pijawek na swój organizm. Może i nie powinno się wierzyć w każdą zasłyszaną opinię, ale niewątpliwie są one cenniejsze niż powielane stereotypy.

Tu możesz zapisać się na leczenie pijawkami: http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Dodaj komentarz