Picie i jedzenie ulubionych potraw odbija się w większości negatywnie na naszych zębach. Powstają przebarwienia, które w starciu z domowymi sposobami wybielania nie mają szans. Jeśli jednak nie chcemy całkowicie rezygnować ze spożywania produktów powodujących przebarwienia, a marzymy o śnieżnobiałym uśmiechu, warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie zębów. Jakie trzeba spełnić warunki, aby kwalifikować się do tego zabiegu i jak wygląda sam proces wybielania? Jeśli jesteście ciekawi, czytajcie dalej.

Kwalifikacja do zabiegu

Większość osób wyznaje zasadę „płacę to wymagam”. Innymi słowy mówiąc: idę do gabinetu, płacę za zabieg i wymagam natychmiastowych efektów. Niestety w tym przypadku tak to nie działa. Bowiem nie każdy z nas może tak z marszu udać się na wybielanie zębów. Dlaczego? Bo dobry dentysta Radom, który nie chce zaszkodzić pacjentowi i dla którego nie liczą się tylko i wyłącznie pieniądze, poinformuje nas, że aby poddać się takiemu zabiegowi, nasze zęby muszą być przede wszystkim zdrowe, a plomby szczelne. I jeśli stan naszych zębów pozostawia wiele do życzenia, to najpierw musimy je wyleczyć .

Przebieg zabiegu

W przypadku gdy nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu, możemy się udać na wybielanie zębów Radom (https://koronadent.pl/wybielanie-zebow/). Stomatolog poinformuje nas o możliwych, dostępnych metodach i z pomocą jednej, wybranej przez nas, pomoże nam spełnić nasze marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu. Najlepszych efektów możemy spodziewać się po zabiegu z użyciem lampy emitującej zimne światło. Najpierw stomatolog zabezpiecza dziąsła specjalnie przeznaczonym do tego preparatem, a potem nakłada na zęby żel wybielający i naświetla go wcześniej wspomnianą lampą. Musimy jednak pamiętać, że uzyskanie spektakularnych efektów będzie się wiązało z udaniem się do dentysty jeszcze 2 lub 3 razy. Jednakże warto!

Po wybielaniu

Bezpośrednio po zabiegu można sięgać tylko po wodę mineralną – jeść nie można przez dwie godziny. Jeśli wybrana przez nas metoda wybielania wykorzystywała lampę, to należy przestrzegać (minimum przez tydzień po zabiegu) tzw. białej diety, która polega na spożywaniu niebarwiących produktów – zarówno jeśli chodzi o jedzenie, jak i picie.

Dodaj komentarz