Nie wiesz co to hirudoterapia? Jakie schorzenia leczą pijawki? Przeczytaj ten artykuł.

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami, jest metodą znaną ludziom już od wielu wieków. Zbawienne działanie tych małych organizmów pomagało w czasach, gdy jeszcze nie rozwijała się medycyna konwencjonalna. Dopiero później naukowcy odkryli, jakie to substancje, tzw. hirudozwiązki, produkowane przez pijawki, przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia.

Leczenie dolegliwości

Spektrum oddziaływania tych stworzeń na organizm ludzki jest bardzo szeroki, co wspomaga leczenie wielu jednostek chorobowych. Można przypuszczać, iż nie ma drugiego takiego „lekarstwa”, które by mogło uzdrawiać tak wiele różnych obszarów, m.in. schorzenia układu krążenia,  oddechowego, nerwowego. Oprócz tego przynosi ulgę przy uciążliwych migrenach, bólach stawów, a także pomaga przy problemach z potencją. Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami przydaję się również, gdy doznaliśmy jakiegoś urazu i mamy problem z gojeniem ran, a także obrzęków. Po paru sesjach widoczne są postępy i zranienie zaczyna się zabliźniać. Niektórzy zalecają również stosowanie pijawek nie tylko na choroby ciała, ale także duszy, np. depresji. Warto jednak zaznaczyć, iż nie wszyscy mogą się  poddać temu zabiegowi. Szczególne przeciwskazania, dotyczą osób o słabszych organizmach. Nie zaleca się korzystania z hirudoterapii osobom starszym, dzieciom, kobietom w ciąży, a także chorym na nowotwory.

Praktyczne wskazówki

Decydując się na podjęcie leczenia tą metodą należy wybrać profesjonalny gabinet hirudoterapii http://pijawki.abros.pl/, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, iż pijawki pochodzą ze sprawdzonego źródła. Dzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków o silnym działaniu, a także przeciwzakrzepowych. Natomiast przed wizytą należy odpowiednio przygotować skórę, czyli nie stosować perfum ani mydeł zapachowych. Osoby, które obawiają się bólu podczas przystawiania pijawki nie powinny się niepokoić, ponieważ ugryzienie tego stworzonka porównywalne jest do ukłucia komara.

Jak widzimy hirudoterapia nie jest skomplikowaną procedurą, a może przynieść wiele zdrowotnych korzyści. Warto również wspomnieć, iż pijawki mają także działanie odmładzające. Gabinety hirudoterapii posiadają w swoich ofertach, tzw. „lifting pijawkowy”, który ma dobroczynny wpływ na skórę twarzy i dekoltu. Dlatego też, gdy chcemy wspomóc leczenie naszych dolegliwości to warto wypróbować tę metodę medycy naturalnej.

Dodaj komentarz