Współcześnie medycyna naturalna przeżywa swoją drugą młodość. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej ludzi odchodzi od leczenia się chemicznymi specyfikami, zamieniając je na stare i sprawdzone, naturalne metody. Coraz większą popularnością cieszy się więc dzisiaj hirudoterapia, czyli leczenie dobroczynnymi pijawkami. Jak to działa?

Postaw na pijawkę!

Już w starożytności znane były lecznicze właściwości pijawek, jednak stosowane były jedynie przez tzw. znachorów. Medycyna konwencjonalna uznała je za skuteczny sposób leczenia dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Związki zawarte w ślinie pijawek, które wpuszczane są do naszego krwiobiegu stanowią aktualnie najsilniejszy znany lek, poprawiający funkcjonowanie układu krążenia. Wykorzystuje się więc go do leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy, żylaków, zakrzepowego zapalenia żył, alergii, bóli głowy, reumatyzmu, zapalenia korzonków, rwy kulszowej, trudno gojących się ran i krwiaków, nadciśnienia i niedociśnienia, impotencji, prostaty, chorób kręgosłupa, cellulitu, niektórych chorób kobiecych, a nawet depresji. Schorzeń, do leczenia których można wykorzystać dobroczynną ślinę pijawek. Efekt leczenia pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest jednak zależny od wielu czynników, m.in.: płci, wagi czy zaawansowania choroby.

Przeciwwskazania

Chociaż hirudoterapia jest naturalnym sposobem leczenia, istnieją sytuacje, w których nie powinno się jej poddawać. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą: hemofilia, poważna anemia, ciąża, wiek poniżej dziesiątego roku życia, uczulenie na którykolwiek związek zawarty w ślinie pijawek oraz nowotwory złośliwe. Również w przypadku umiarkowanej anemii, zaburzeń krzepliwości krwi, zbyt niskiego ciśnienia oraz miesiączki odradza się wykonywanie zabiegu. Przed przystąpieniem do leczenia, należy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach i dawkach, ponieważ konieczne może być ich odstawienie lub zmniejszenie porcji. Więcej na temat hirudoterapii przeczytasz na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz