Choć lekarze są sceptycznie nastawieni do hirudoterapii, to jest ona obecnie uznaną na całym świecie dziedziną medycyny. Ta popularna już w dawnych czasach terapia ma swoje grono zwolenników. Z jej pomocą możliwe jest zwalczanie różnych dolegliwości. Ponieważ jej dobroczynne działanie potwierdzone jest przez wielu pacjentów, wykorzystuje się ją do coraz to nowszych zabiegów. Jakich? Czytajcie dalej.

Zwalczanie żylaków bez operacji

Żylaki są problemem wielu ludzi, nie tylko ze względów estetycznych, ale i zdrowotnych. Wiele kobiet i mężczyzn po 45. roku życia decyduje się na ich usunięcie. Pierwsze co przychodzi na myśl, to operacja. Jednak zanim się na nią zdecydujemy, warto skorzystać z alternatywy, jaką jest leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. W ich wydzielinie znajduje się substancja, która jest uznawana za najmocniejszy lek przeciwzakrzepowy, a mianowicie hirudyna. Już po kilku zabiegach przystawienia pijawek widoczna jest bardzo duża poprawa. Zanikają obrzęki, a nieestetyczne zgrubienia na nogach są zminimalizowane.

Stomatologia przyszłości

Pijawki są coraz chętniej wykorzystywane w zabiegach stomatologicznych. Substancje, które są zawarte w ich wydzielinie stosuje się do oczyszczania ropni okołozębowych lub obrzęków tkanek miękkich, zlokalizowanych w okolicach zębów. Ponadto bardzo dobrze działają na ropne zapalenie dziąseł i paradontozę. Z pijawek korzysta się także przy źle gojących się dołach zębowych – po resekcji zębów.

Upiększanie ciała

Hirudoterapię stosuje się do zwalczania cellulitu. Wśród drogocennych związków pochodzących z wydzieliny pijawek http://pijawki.abros.pl/ znajduje się m. in. hialuronidaza, kolagenoza, elastaza i lipaza. Odpowiadają one za zmniejszenie napięcia tkanki łącznej i zwiększenie penetracji w skórze pozostałych związków, a także za dzielenie cząsteczek tłuszczu. Taka metoda zwalczania cellulitu jest niezwykle skuteczna, dlatego warto z niej skorzystać.

Coraz większą popularnością cieszą się także maseczki liftingujące z wykorzystaniem pijawek. Dzięki nim skóra jest napięta, nawilżona, rozświetlona i gładka. Co więcej, staje się ona delikatna, a płytkie zmarszczki i przebarwienia są zminimalizowane.

Warto, chociażby z czystej ciekawości, zdecydować się na jakiś zabieg z wykorzystaniem pijawek.

Dodaj komentarz