Chyba nikt z nas nie lubi chodzić do lekarzy, ale jest to konieczne i tego nie unikniemy. Chłodne, białe poczekalnie, przyprawiające o dreszcze. Gabinety również toną w zimnej bieli, która przywodzi na myśl chłód i jakiś niepokój. Nic więc dziwnego, że każdy stara się omijać takie wnętrza, jak tylko może. A wystarczy dodać trochę kolorów i już gabinety oraz szpitale, zaczęłyby kojarzyć się inaczej. 

Dodaj wnętrzom trochę barw! 

Biel to kolor, który głównie kojarzy się gabinetami lekarskimi oraz szpitalami, nie da się go uniknąć w tego typu placówkach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać ścianom trochę koloru. Może to być w postaci fototapety czy może jakichś dekoracyjnych naklejek, które wprawią w lepszy nastrój każdego pacjenta. Takie widoki np. na fototapecie pomogą też rozładować stres pacjentom! Wyobraźmy sobie wizytę u stomatologa, kiedy to leżąc na fotelu, zamiast patrzeć w pustą, białą ścianę, możemy podziwiać piękne krajobrazy. Od razu robi się milej, a wizyta nie jest taka straszna. Warto też pomyśleć o żywych roślinach, które mogą zdobić nie tylko poczekalnie, ale też gabinety. Ich kojąca zieleń na pewno sprawi, że wnętrza tego typu staną się bardziej przyjazne, nie tylko dla pacjentów, ale też dla personelu. 

A co z najmłodszymi pacjentami?

Chyba każdy rodzic wie co oznacza wizyta z dzieckiem u lekarza, bo w nudnych poczekalniach, najmłodsi się po prostu nudzą. A czekać trzeba nie raz dłużej niż 15 minut, nie każdy też myśli o tym, żeby zabierać ze sobą zabawki czy książeczki. Dodajmy do tego, że nie raz maluchy są po prostu przerażone wizytą, a długie oczekiwanie w nudnej poczekalni, dodatkowo potęguje ten niepokój. Dobrze jest więc zadbać o kącik dla najmłodszych, w którym zajmą się zabawą i nawet nie zauważą kiedy minie strach. Ciekawym pomysłem jest użycie na podłodze wykładziny PCV i wybranie jakiegoś kolorowego, ciekawego wzoru, który wprawi w dobry nastrój nie tylko najmłodszych pacjentów. A może wybrać wzór z grą w klasy? Wtedy wizyta u lekarza będzie kojarzyć się tylko z przyjemnością! Różne rodzaje posadzek możecie znaleźć na stronie: http://www.centrumposadzek.com.pl/.

Dodaj komentarz