Zdrowe i piękne zęby są w dzisiejszych czasach coraz częstszym widokiem. Choć jeszcze nie wszyscy dbają o nie tak, jak należy. A szkoda, ponieważ ładne zęby są częścią nas, naszej osobowości. To dzięki nim wzrasta nasza pewność siebie, poczucie własnej wartości i częściej się uśmiechamy, co sprawia, że ludzie zupełnie inaczej na nas patrzą. Jakim zabiegom warto się poddać, by zęby mogły być naszą wizytówką?

Usuwanie osadów nazębnych i przebarwień – piaskowanie

Piaskowanie jest zabiegiem, którego głównym założeniem jest usuwanie płytki nazębnej, różnych osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Do tego celu wykorzystuje się piaskarkę, czyli urządzenie, które pod ciśnieniem kieruje ziarenka piasku dentystycznego na zęby. Kiedy udać się na taki zabieg? Przede wszystkim wtedy, gdy na zębach i między nimi zauważymy miękki, czarny osad. Piaskowanie można wykonywać raz na 6 miesięcy.

Usuwanie kamienia nazębnego – skaling

Bez względu na to, czy stale dbamy o nasze zęby, może odkładać się na nich kamień nazębny. Przyczynia się do tego nie tylko niewłaściwa higiena, ale również resztki jedzenia, substancje znajdujące się w ślinie czy bakterie bytujące w jamie ustnej. Kamień nazębny może prowadzić do krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów oraz jedzenia. Jeśli się go nie pozbędziemy, istnieje duże prawdopodobieństwo, że dojdzie do stanów zapalnych przyzębia, osłabienia korzeni zębów, a nawet parodontozy. Jak wygląda zabieg usunięcia kamienia? Za pomocą skalera ultradźwiękowego. Dentysta http://centrumstomatologicznelegnica.pl/ przykłada jego głowicę do zęba, w efekcie czego następuje kruszenie i odpryskiwanie kamienia. Skaling powinno się przeprowadzać raz na pół roku.

Wybielanie zębów

Ponieważ metody wybielania zębów w domowym zaciszu nie dają spektakularnych efektów, warto udać się na profesjonalny zabieg. Zanim się jednak na niego zdecydujemy, warto mieć na uwadze fakt, że nasze zęby muszą być zdrowe, a plomby szczelne. Gdy chcemy się umówić na wybielanie, wizyta u stomatologa powinna rozpocząć się sprawdzeniem stanu naszego uzębienia.

Dodaj komentarz