Trądzik, pieprzyki lub stany zapalne skóry – z każdą z tych zmian warto udać się do dermatologa. Pamiętajmy, że nawet niepozorne zmiany na cerze lub ciele powinny skłonić nas do odwiedzenia tego specjalisty. O tym, co powinno być dla nas sygnałem alarmowym, jeśli chodzi o ciało, przeczytasz w tym artykule.

Trądzik – nie walcz na własną rękę

Kiedy na naszej cerze pojawiają się wypryski, pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to zmiana żelu do mycia buzi lub zakup drogiego kremu. Wcześniej czy później okazuje się jednak, że żaden specyfik nam nie pomaga i jest gorzej niż było przed jego zastosowaniem. Dlaczego? Wszelkie zmiany trądzikowe nie oznaczają, że problem należy zwalczać od zewnątrz. Wręcz przeciwnie – nagła zmiana struktury naszej cery powinna być sygnałem alarmowym dla nas, który wysyła nam organizm. Warto więc się przebadać i zapisać do dermatologa, by szybko i bez konsekwencji uporać się z trądzikiem.

Liczne pieprzyki na ciele – nie ignoruj!

Lekarze alarmują, że z roku na rok wzrasta zachorowanie na raka skóry. Powodują go nie tylko czynniki stricte genetyczne, ale i nasz tryb życia oraz pielęgnacja. Jeśli nie zabezpieczamy skóry kremami z filtrem, palimy papierosy i uczęszczamy na solarium, sami prosimy się o problemy. Kiedy na naszym ciele zauważymy jakiś niepokojący pieprzyk, którego wcześniej nie mieliśmy, nie lekceważmy go i natychmiast udajmy się na konsultację do dermatologa, który rozwieje nasze wątpliwości i prawidłowo zdiagnozuje naszą skórę.

Alergia i stany zapalne skóry – krem to nie wszystko

Nagła alergia na kosmetyk lub stany zapalne skóry to kolejna rzecz, która powinna skłonić nas do zapisania się na wizytę u lekarza. Szczególnie, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy problemów ze skórą. Nie działajmy samodzielnie i pamiętajmy, że krem z apteki nie jest lekarstwem na objawy, jeśli nie znamy ich przyczyny. Dlatego klinika dermatologiczna Rzeszów, to miejsce, które warto odwiedzić, gdy na naszej skórze pojawią się jakiekolwiek zmiany lub stany zapalne. Dzięki temu szybko poznamy diagnozę i wyleczymy swoją przypadłość.

Dodaj komentarz